UA / RU
Підтримати ZN.ua

Долю Дубінського у "Слузі народу" можуть вирішити вже в п'ятницю з допомогою додатка — Корнієнко

Результати анонімного голосування будуть доступні лише керівництву політсили. 

Фракція "Слуга народу" може провести анонімне голосування за виключення депутата Олександра Дубінського з допомогою спеціального додатка на смартфоні. Про це пише видання "Новое время", цитуючи слова заступника глави фракції Олександра Корнієнка. 

«Ми давно планували встановити наш фракційний застосунок, який давно готовий, давно зарелізений. І ось [голова фракції СН] Давид Арахамія запропонував це опитування робити в застосунку. Він є й у відкритому доступі, ви можете навіть його завантажити собі в AppStore, але там обмежений функціонал. Повний функціонал, дійсно, [доступний] для депутатів за реєстрацією за номерами телефонів», - пояснив він під час авторської програми Крістіни Бердинської на "Радіо НВ".

З допомогою цього додатка можна буде провести анонімне голосування, результати якого, як пояснив Корнієнко, зможуть побачити лише лідери партії. 

Він додав, що під час такого голосування, ймовірно, буде три варіанти відповіді. 

«Перший варіант - звертатися з підтримкою Дубінського до міжнародних установ (я не знаю, до яких, — не впевнений, що ми правильно цей список розуміємо). Другий варіант — призупинення членства у фракції на час розслідування. І третій — ініціація звернення до голови Верховної Ради від фракції з проханням звільнити Олександра з посади заступника голови Комітету фінансів і податкової політики», - пояснив Корнієнко. 

Голосування щодо ситуації з Дубінським може бути проведено у п’ятницю, 29 січня, або на найближчих вихідних, водночас підкреслив заступник голови фракції СН.

Читайте також: Розмова Зеленського та Дубінського на засіданні фракції була жорсткою — депутат СН

Нагадаємо, що в опублікований 11 січня списку санкцій потрапили сім українських громадян і чотири зареєстрованих в Україні компанії: депутат від "СН" Олександр Дубінський,колишній прокурор Костянтин Кулик, колишній депутат-утікач Олександр Онищенко, а також бізнесмени Антон Симоненко,Андрій Теліженко, Петро Журавель, ТОВ "Ера Медіа", ІА "Онлі Ньюз", ТОВ "Скептик" і сайт NABULeaks, пов'язані з депутатом Андрієм Деркачем, якого включили до списку санкцій ще у вересні. У США його називають "російським агентом з десятирічним стажем".

Санкції запровадили за публікацію "плівок Байдена" і "розкрутку" цієї теми в медіа з метою вплинути на результати виборів президента США.

Навесні 2020 року ексрегіонал Андрій Деркач оприлюднив аудіоматеріали, які нібито свідчили про вплив колишнього віцепрезидента США Джозефа Байдена на п'ятого президента України Петра Порошенка. За словами депутата, одна з тем записів стосується "отримання $1 млрд в обмін на збереження схем Burisma і міжнародної корупції". Він стверджував, що записи нібито датовані 2015-2016 роками й в них йдеться про необхідність звільнення тодішнього генпрокурора Віктора Шокіна, "який тоді розслідував справу Burisma і вийшов на Байдена".

Після оприлюднення "плівок Деркача" Порошенко звинуватив Офіс президента та олігарха Ігоря Коломойського в провокації, до якої причетні російські спецслужби. Він також вказав на ризик втрати двопартійної підтримки України в разі спроби втручання у вибори президента США. У штабі Джо Байдена назвали "плівки Деркача" "відредагованою нісенітницею".

Детальніше про суть того, що відбувається навколо "плівок Деркача" читайте в статті Тетяни Силіної "Гра Україна" для читачів ZN.UA.