UA / RU
Підтримати ZN.ua

Добкін зібрався в мери Києва

Раніше його звинувачували в нанесенні Харкову, де він був мером, збитків на сотні мільйонів гривень.

Колишній народний депутат від так званого "Опозиційного блоку" і екс-глава Харківської облдержадміністрації і колишній мер Харкова Михайло Добкін заявив про намір взяти участь у виборах мера Києва.

"Я останнім часом серйозно розглядаю для себе можливість балотуватися і поборотися з нинішнім мером Києва за цей високий пост. Тому що те, що відбувається з Києвом, мені, чесно кажучи, як жителю України, не подобається..." - сказав Добкін в ефірі телеканалу "Наш".

На уточнення ведучого, чи не переплутав колишній депутат Київ з Харковом, він відповів: "А в Харкові все гаразд, там мера міняти не треба".

Зазначимо, що Добкін брав участь у позачергових парламентських виборах 2019 року як кандидат у депутати від партії Опозиційний блок, № 15 в списку. У підсумку Оппоблок не подолав прохідний бар'єр у 5%.

Читайте також: Пошук краю Землі

Нагадаємо, що 13 липня 2017 року Верховна Рада схвалила зняття депутатської недоторканності з члена парламентської фракції "Опозиційного блоку" Михайла Добкіна, а також підтримала рішення про його затримання й арешт.

15 липня Печерський райсуд Києва заарештував Добкіна на два місяці з альтернативою застави в 50 млн грн. А 19 липня цей же суд наклав арешт на майно депутата. Пізніше Добкін повідомив про те, що депутат від "Опоблока" Вадим Новинський вніс за нього 30 млн гривень, а колишній віце-прем'єр-міністр Борис Колесніков – 20 млн гривень.

11 жовтня 2018 року обвинувальний акт щодо Добкіна передали до суду.

Депутата звинувачують у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем), ч. 5 ст. 27 ч. 4 ст. 190 (шахрайство) Кримінального кодексу.

За даними слідства Добкін зі спільниками заволоділи у Харкові земельними ділянками площею понад 74 га, чим завдали місту збитків на загальну суму понад 230 млн грн.

Зловмисники користувалися прогалинами в законодавстві, роздаючи землю наближеним до міської влади чиновникам і бізнесменам як особам, "що потребують поліпшення житлових умов". Земля, передана забудовникам безкоштовно, використовувалася для комерційного будівництва багатоквартирних будинків і маєтків у рекреаційних зонах міста.

Детальніше про "кооперативну" схемі розкрадання міської землі у Харкові читайте в статті Олексія Шалайского "Корупція в регіонах. Дракон із посмішкою котика"