У комітеті Верховної Ради з питань національної безпеки і оборони домовилися відмовитися від згадки у законопроекті по Донбасу (№7163) про розрив дипломатичних відносин з Росією, заявив журналістам його секретар Іван Вінник.
"Ми консенсусно погодили, що це (питання розриву дипвідносин, - ред.) – повноваження виключно виконавчої гілки влади. Щоб зберегти чіткий розподіл і незалежність гілок влади ... ми не будемо говорити виконавчій владі, як їй виконувати закон. Закон надасть РФ статус агресора. За таких умов очевидно, що дипломатичні відносини виконавчою владою будуть розірвані на виконанні цього закону. Ми вирішили – не будемо Кабміну про це говорити", - розповів депутат.
Він також повідомив про те, що робоча група і підкомітет підготували компромісні положення законопроекту до другого читання. Ці положення можуть бути підтримані п'ятьма фракціями парламенту. Компромісний текст законопроекту вже відправили фракціям і президенту, зазначив Вінник.
У той же час він сказав про те, що формально комітет ще не прийняв рішення щодо поправок до другого читання законопроекту. Засідання відбудеться в середу.
Вінник також зазначив, що поправка про зобов'язання уряду розірвати дипвідносини з Росією може бути винесена на голосування у сесійній залі, якщо автори на цьому будуть наполягати.
Раніше голова Верховної Ради Андрій Парубій заявив про те, що долю поправки про розрив дипвідносин з РФ у законопроекті по Донбасу визначать народні депутати у сесійній залі у четвер, 16 листопада.
Спікер нагадав, що в середу профільний комітет Ради розгляне поправки до законопроекту, і якщо встигне підготувати рішення, то в четвер народні депутати можуть розглянути цю ініціативу у другому читанні і в цілому.
Раніше російська газета "Комерсант" повідомила про те, що до законопроекту щодо забезпечення суверенітету України над тимчасово окупованими територіями Донбасу може бути внесений пункт про розрив дипломатичних відносин з Росією. Повідомлялося, що таку поправку внесе депутат з фракції БПП Іван Вінник.
У свою чергу Вінник заявив про те, що не вносив поправку в законопроект про розрив дипвідносин з РФ, але має намір запропонувати у прикінцевих положеннях законопроекту зобов'язати Кабмін привести українське законодавство у відповідність до практики міжнародного права.