Якби позачергові парламентські вибори відбулися в середині квітня 2018 року, до Верховної Ради пройшли б представники восьми політичних сил, свідчать дані опитування Київського міжнародного інституту соціології, проведеного на замовлення клієнта.
Більшу підтримку, ніж інші партії, отримала б ВО "Батьківщина" (14,4% серед тих, хто збирається голосувати і визначився).
Далі за рівнем підтримки йдуть "Громадянська позиція" (11,5%), Радикальна партія (11,4%), "Блок Петра Порошенка" (9,9%), "За життя" (9,3%), "Опозиційний блок" (9,3%), "Блок Святослава Вакарчука" (8,6%) і "Слуга народу" Володимира Зеленського (8,4%).
Різниця у підтримці цих (крім ВО "Батьківщина") партій практично в межах похибки, тобто вони скоріше ділять друге місце.
Як зазначають соціологи, наразі усі партії/кандидати мають доволі низький рівень підтримки. Рейтинг окремих партій/політиків не перевищує 8-8,5% серед усього дорослого населення. "Тому в умовах активізації передвиборчої кампанії і враховуючи високий динамізм ситуації в країні, електоральні настрої можуть істотно змінитися", - йдеться в повідомленні.
Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) провів опитування на замовлення клієнта з 5 по 19 квітня 2018 року серед 2004 респондентів по всій Україні окрім окупованих територій. Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0,95 і за дизайн-ефекту 1,5) не перевищує: 3,3% для показників близьких до 50%, 2,8% - для показників близьких до 25%, 2,0% - для показників близьких до 10%, 1,4% - для показників близьких до 5%.
Як свідчать дані опитування Соціологічної групи "Рейтинг", проведеного в квітні 2018 року, до парламенту можуть пройти дев'ять політсил, у тому числі "Самопоміч" і ВО "Свобода" ("Блоку Святослава Вакарчука" в рейтингу не було).