UA / RU
Підтримати ZN.ua

До президентських виборів майже нереально створити повноцінну систему захисту інформації для ЦВК — депутат

Якщо не дерибанити бюджетні кошти і залучити практиків у сфері захисту інформації, то теоретично можна встигнути захистити голоси виборців на парламентських виборах восени.

Поточного року ВРУ відповідними поправками до закону збільшила видатки ЦВК на захист інформаційних ресурсів на більше ніж 49 млн грн. Однак за чотири місяці, що залишилися до президентських виборів, майже нереально побудувати повноцінну систему захисту інформації та персональних даних, тож будемо сподіватися на підтримку європейських та американських партнерів.

Про це у своїй статті для DT.UA пише Олександр Данченко, голова комітету ВРУ з питань інформатизації та зв'язку. На його думку, якщо не дерибанити бюджетні кошти і залучити практиків у сфері захисту інформації, то теоретично можна встигнути захистити голоси виборців на парламентських виборах восени.

"Безпека виборчого процесу 2019 - це питання національної безпеки. З 2017 року США почали виділяти Україні 10 млн дол. на забезпечення безпеки виборів: технічну підтримку ЦВК, виборчих дільниць, моніторинг проведення виборів, - зазначає депутат. - Окрім того, в Києві працюють кілька груп аналітиків та кіберфахівців, які контролюватимуть питання кібербезпеки в 2019 році. Тобто ще раз закцентую увагу: поки в нас вважають, що важливіше будувати басейни, цивілізований світ докладає зусиль, аби через Україну у світ не прорвалася "кібернечисть".

Детальніше про проблеми виборчого процесу і захист від впливу ззовні читайте у статті Олександра Данченко "Вибір на виборах" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".