UA / RU
Підтримати ZN.ua

До повернення Україні Криму санкції проти Росії не скасують — Меркель

Канцлерка Німеччини зазначила, щопро посилення санкцій мова не йде.

Санкції проти Російської Федерації не скасують до повернення анексованого Криму Україні, заявила канцлерка Німеччини під час спільного брифінгу з українським президентом Володимиром Зеленським. Меркель також привітала відновлення роботи "нормандського формату".

"Ми обговорювали процес щодо суверенітету України і його відновлення, говорили про Донецьк і Луганськ. На жаль, не досягнутий останнім часом прогрес. Санкції не скасовуються, поки Крим не повернеться в Україну", - заявила Меркель.

Відповідаючи на питання журналістів, канцлерка Німеччини пояснила, що мова йде не про посилення обмежувальних заходів, а про їх збереження.

"Ми вважаємо, що Рада Європи має досягти єдності і прийняти це єдиним голосуванням", - додала Меркель.

Також Меркель зазначила, що рада відновленню роботи "нормандського формату" в рамках Мінського процесу.

Як повідомлялося, посли ЄС 12 червня погодили продовження санкцій проти Росії за незаконну анексію Криму і Севастополя до 23 червня 2020 року. Перші санкції проти Росії за анексію Криму Євросоюз запровадив у березні 2014 року. Згодом до них додалися санкції за російську агресію в Донбасі і захоплення трьох українських кораблів з екіпажем 25 листопада в Керченській протоці. З червня 2014 року Рада ЄС прийняла обмежувальні заходи в якості реакції на незаконну анексію Криму і Севастополя Росією, які діють у відношенні фізичних і юридичних осіб ЄС і обмежені територією Криму і Севастополя.

Санкції включають заборону на імпорт продукції з анексованого Криму чи Севастополя в ЄС, інвестиції в регіон, туристичні послуги на півострові (зокрема, європейські круїзні судна не можуть заходити в порти на півострові, крім надзвичайних ситуацій), експорт певних товарів і технологій кримським компаніям або для використання у Криму у транспортній, телекомунікаційній та енергетичному секторах, а також пов'язаних з розвідкою і видобутком нафти, газу та мінеральних ресурсів. Також ЄС забороняє надавати технічну допомогу, посередницькі, будівельні або інженерні послуги, пов'язані з інфраструктурою в цих секторах.