UA / RU
Підтримати ZN.ua

Дніпро оптимізує бюджет, масово скорочуючи чиновників і об'єднуючи медустанови

Йдеться про скорочення чверті чиновників мерії на 655 штатних одиниць. Низку комунальних підприємств також об'єднали між собою.

Ще в кінці січня 2021 року депутати Дніпровської міськради прийняли на сесії рішення про реорганізацію медичних установ шляхом їх об'єднання. І якщо про об'єднання лікарень говорили в місті ще до місцевих виборів, то інформація про масове скорочення чиновників стала великою несподіванкою. Про це пише представник Руху ЧЕСНО Антон Філіппов в статті для спецпроєкту «100 днів роботи мера».

Великі потужні медичні багатопрофільні об'єднання, які з'являться в результаті реорганізації, зможуть отримувати великі обсяги фінансування від Національної служби здоров'я України (НСЗУ), щоб «надавати медичні послуги пацієнтам Дніпра на високому рівні».

У приклад мер Дніпра приводив Естонію, де «всього одна лікарня на країну»

«Я розумію, наші земляки хвилюються, що скоротять медперсонал. Це не так. В першу чергу ми будемо скорочувати адмінперсонал. Величезна кількість лікарень, всюди головлікар, всюди медичний директор, всюди адміністративно-господарська частина, всюди бухгалтерія», - пояснив Філатов в інтерв'ю передачі «Грані».

У протоколі депутатської комісії з питань охорони здоров'я, узгоджених винесення проектів рішень щодо об'єднання медзакладів, зазначено, що всі питання були підтримані «одноголосно», незважаючи на те, що депутат від ЄС Тетяна Ричкова і депутат від «Слуги народу» Юрій Скребець висловилися проти.

«Безумовно, пошук мером рішень, як скоротити витрати, не втративши якості, заслуговують схвалення. Але в умовах медичної реформи та децентралізації, які через хаотичну політику центральної влади досить сильно дисонують, потрібні серйозний експертний аналіз і розрахунки», - пише Філіппов.

При цьому, якщо про об'єднання лікарень говорили в місті ще до місцевих виборів, то інформація про масове скорочення чиновників стала великою несподіванкою. На тій же сесії, де ухвалили рішення про оптимізацію медичних закладів, Борис Філатов анонсував позачергову сесію. І вже 10 лютого 2021 року депутатський корпус затвердив рішення про скорочення чверті чиновників мерії на 655 штатних одиниць. А низку комунальних підприємств об'єднали між собою.

Цікаво, що оптимізація передбачала і скорочення чисельності працівників КП «Дніпровська міська студія телебачення», але незабаром цей пункт виключили.

«Дійсно, неправильно скорочувати людей, які повинні активно розповідати городянам про успіхи мера. Ось тільки головне, щоб ці успіхи були», - робить висновок автор.

За його словами, оптимізація, судячи з усього, не зачепила і головний рупор мера - КП "Організаційно-аналітична служба" Дніпропетровської міськради. Ба більше, комунальне підприємство вже провело черговий тендер на висвітлення діяльності Дніпровської міської ради в мережі Інтернет за 4,4 млн грн.

На сесії об'єднали міські адміністрації Індустріального і Самарського районів, а до Центральної адміністрації приєднали Чечелевську.

24 лютого депутати затвердили рішення про реорганізацію деяких дитячо-юнацьких спортивних шкіл.

Читайте також: Дефіцит бюджету Дніпра становить 2,1 млрд гривень. Філатов робить ставку на кредити

Як меру Дніпра Борису Філатову вдалося налагодити стосунки з Банковою? Яка більшість допомагає йому правити в місті? Наскільки сильно ковід вдарив по бюджету Дніпра, і за рахунок чого виживатиме місто? Чому Філатов активно скорочує апарат міських чиновників і, не чекаючи «червоної зони», оголосив у Дніпрі суворий карантин?
Рух ЧЕСНО проаналізував перші 100 днів роботи переобраного міського голови Дніпра Бориса Філатова, виконання передвиборних обіцянок і здатність їх втілити. Детальніше читайте в матеріалі "100 днів мера. Дніпро".