Щоб звільнити Цемаха з-під варти, українська влада пішла на порушення юридичних процедур. Нагадаємо, що 22 серпня Шевченківський районний суд прийняв рішення про продовження утримання колишнього бойовика під вартою на 60 днів - до 20 жовтня. Цемах і його адвокат фактично з цим погодилися, оскільки у встановлені законом строки (а в даному випадку - до 28 серпня) не подали апеляцію. За словами джерел DT.UA, апеляційна скарга була подана від імені Цемаха з порушенням строків - 3 вересня, а вже через день Київський апеляційний суд ухвалив рішення звільнити обвинуваченого в участі терористичної організації під особисте зобов'язання.
Про це у своїй статті для DT.UA пише Володимир Кравченко. За його словами, при прийнятті українським судом рішення про звільнення Цемаха з-під варти були порушені юридичні процедури. Більше того: Володимир Цемах - громадянин України. А згідно зі статтею 25 Конституції україни, громадянин України не може бути виданий іншій державі.
"Але, готуючи обмін, гарант, схоже, готовий переступити через Конституцію. (Цікаво, чи згадає Зеленський про ці норми, коли, наприклад, американці попросять передати їм, скажімо, Коломойського?), - зазначає оглядач. - І хоча українське суспільство бажає якнайшвидшого звільнення моряків і політв'язнів, але чи зважував Зеленський й іншу чашу ваг - реально існуючу загрозу, що звільнення свідка у справі MH17 і його передача Росії може негативно вплинути і на відносини України з Заходом, і на хід судового процесу? І не тільки на майбутній процес в голландському суді по справі збитого "Боїнга", але і на поточний - в Міжнародному суді ООН, де Україна звинувачує Росію в порушенні Конвенції ООН про боротьбу з фінансуванням тероризму".
Детальніше про протиправне звільнення терористів для обміну на українських полонених в Росії читайте у матеріалі Володимира Кравченка "Будь якою ціною?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".