UA / RU
Підтримати ZN.ua

Для Донбасу і Криму підготують концепцію перехідного правосуддя

Рябошапка розповів про розробку Стратегії реінтеграції окупованих територій.

Для відновлення миру і нормального життя на окупованих територіях Донбасу, усунення порушень прав наших громадян, притягнення до відповідальності за скоєні злочини, відшкодування збитків буде підготовлена концепція перехідного правосуддя, імплементовані норми і принципи міжнародного гуманітарного та міжнародного кримінального права. Про це заявив заступник керівника Офісу президента України Руслан Рябошапка.

Рябошапка обговорив із постійним представником українського президента в АР Крим Антоном Кориневичем і прокурором АР Крим Гюндузом Мамедовим розробку Стратегії реінтеграції окупованих територій Донбасу та Криму з чітким планом дій. Серед основних ідей була зазначена необхідність розробки Стратегії реінтеграції окупованих територій з планом дій, який би регулярно переглядається.

Зокрема, буде підготовлена концепція перехідного правосуддя, імплементовані норми і принципи міжнародного гуманітарного та міжнародного кримінального права.

"Крім того, один із пріоритетів – нарешті ратифікувати Римський статут Міжнародного кримінального суду, підписаний майже 20 років тому", – написав Рябошапка в Facebook.

За його словами, не маючи національного досвіду постконфліктного врегулювання, робоча група, яка в більшій частині сформована з представників громадських організацій, візьме до уваги міжнародну практику.

"Тимчасово окуповані території Донбасу і Криму – це не просто земля, яку нам потрібно повернути. Це українці, які на ній проживають, з якими нам потрібно налагодити спільне життя після 5 років розриву, 1,4 мільйона вимушено переміщених осіб, багато з яких, цілком ймовірно, вирішать повернутися у свої, часто пошкоджені, вдома. І ще багато проблем, пов'язаних із тимчасовою окупацією нашої землі", - додав він.

Відзначимо, що зараз готується засідання Ради національної безпеки та оборони, присвячене ситуації в Донецькій і Луганській областях. Зокрема, планується розробити комплекс заходів, в тому числі, проаналізувати ефективність торгової блокади окупованих територій.

Детальніше про кримські завдання нового парламенту читайте у статті Валентини Самар "Іспит на Крим переноситься" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".