UA / RU
Підтримати ZN.ua

Для вступу в НАТО США очікують від України демократичних реформ та реформ безпеки

Щоправда, конкретно про які реформи йде мова Аманда Слоут не сказала.

Офіційний представник США розпливчато розповів подробиці щодо реформ, які на думку Сполучених Штатів, Україна має виконати для вступу до НАТО, пише CNN. Така заява з’явилася через день після того, як Альянс оприлюднив спільне комюніке без конкретного шляху або часових рамок остаточного членства України в НАТО.

«Для приєднання Україні все ще потрібно провести низку реформ. Ми визнаємо, що Україна вже досягла значного прогресу в плані реформ… Але, як сказав і президент [Джо Байден], і як чітко зазначено в комюніке, Україні все ще існує потреба в подальших демократичних реформах і реформах у секторі безпеки. Президент чітко сказав, що ми вважаємо, що Україна може цього досягти. Але це все ще буде вимогою для приєднання України», – заявила журналістам старша директорка Ради національної безпеки з питань Європи Аманда Слоут.

За її словами, комюніке це – «сильне, позитивне повідомлення, яке підтверджує, що Україна стане членом альянсу». При цьому Слоут зазначила, що План дій щодо членства (ПДЧ) більше не потрібен для приєднання України. 

Але, за її словами, існує «серія реформ у сфері управління та безпеки», над якою Вашингтон працює з Києвом і з НАТО в цілому. Слоут вказала на документ «щорічної національної програми», розроблений Україною та розглянутий міністрами закордонних справ країн-членів Альянсу.

Знову наполягаючи на будь-якому конкретному прикладі реформ, яких шукає Альянс, вона додала, що США беруть на себе лідерство щодо України. 

«Як ми бачили під час обговорення комюніке, все, що виходить з Альянсу, залишається консенсусним рішенням, як я вже сказав щодо річної національної програми, частина цього полягає в тому, щоб Україна визначила реформи та прогрес, який вона планує досягти. і речі, які він планує вирішити», – сказала вона. 

Читайте також: Рютте: Перспектива членства України в НАТО існує. Коли – неможливо передбачити

Члени НАТО увечері 11 липня опублікували комюніке Вільнюського саміту, в якому йдеться про прогрес України на шляху до вступу, але залишається нечітким питання запрошення. Тому президент Володимир Зеленський уже розкритикував представників Альянсу

Після зустрічі з генсеком НАТО Єнсом Столтенбергом Зеленський заявив, що важливим досягненням є визнання, що Україна не потребує Плану дій щодо членства в НАТО (ПДЧ). При цьому він додав, що результати саміту хороші, але якби запрошення, вони були б ідеальними.