UA / RU
Підтримати ZN.ua

Для підготовки префектів досить експрес-курсів із залученням експертів - Безгін

Щоб підготувати 200 професійних одиниць, не потрібно тягнути величезну, в даному випадку холосту інституцію НАДУ.

Можна говорити про варіанти реформування Національної академії державного управління при Президентові України (НАДУ), але говорити про те, що НАДУ готуватиме кадровий резерв префектів - відверта маніпуляція. Про це в інтерв'ю ZN.UA заявив глава підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, народний депутат партії «Слуга народу» Віталій Безгін.

"Немає ніякої прив'язки. Ця опція прописана в законі і для того, щоб підготувати 200 професійних одиниць, не потрібно тягнути величезну, в даному випадку холосту інституцію. Досить експрес-курсів із залученням експертів. Якщо ми говоримо кадровий резерв, то це означає, що є пул експертів, який його готує", - сказав він.

Глава підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою також зазначив, що більшість рішень в державному управлінні приймається в рамках ручного управління.

"Я реаліст, а не романтик. Тому просто ставлю собі питання: якщо ми приймемо законопроект про місцеві державні адміністрації, чи встигнемо ми за рік побудувати і запустити інституцію для підготовки префектів? Більш того, не просто запустити, а підготувати 200 фахівців? Не встигнемо. Тому спочатку стартуємо, призначаємо, а потім працюємо на перспективу і будуємо спеціальну інституцію за прикладом, якщо хочете, французької ENA. Ручний це режим? Так. Проте, залишаючись стовідсотковим прихильником будівництва інституцій, можу підтвердити, що зараз ми продовжуємо їхати тільки тому, що більшість рішень в державному управлінні приймається в рамках ручного управління ", - заявив Безгін.

Читайте також: АМУ затягуватиме внесення змін до закону про місцеве самоврядування через норми про єдиний реєстр рішень рад - Безгін

Що насправді відбувається зараз в надрах децентралізації?  Чому ключова для країни реформа виявилася без голови? Які це може мати наслідки? Що потрібно зробити, аби вирівняти ситуацію в нових громадах і районах, які формують владу? Відповіді на ці та інші запитання читайте в інтерв’ю з головою підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування — народним депутатом партії «Слуга народу» Віталієм Безгіним.