UA / RU
Підтримати ZN.ua

Діяльність "Слуги народу" в Раді більше оцінюють негативно, ніж навпаки — опитування

Однак найбільш негативно оцінюють роботу парламентської фракції "Європейська солідарність".

Діяльність фракції "Слуга народу" у Верховній Раді 47% українців оцінюють негативно, тоді як позитивну оцінку дають 34%, йдеться у результатах опитування соціологічної служби "Центр Разумкова". Водночас оцінка роботи фракції погіршилась у порівнянні з вереснем 2019 року, коли позитивно її оцінювали 50% громадян, а негативно – 11%.

Окрім того, діяльність фракції "Європейська солідарність" негативно оцінюють 70%, у вересні минулого року респондентів з такою думкою було 58,5%. Негативна оцінка "Опозиційної платформи – За життя" у порівнянні з вереснем 2019 року зросла з 54% до 65%, фракції ВО "Батьківщина" - з 44% до 62%, фракції "Голос" - з 35% до 56%, а депутатської групи "За майбутнє" - з 28% до 41,5%.

При цьому думки про те, що сформована у Раді монобільшість матиме більше негативних наслідків для країни, притримуються 36% опитаних. Ще 23% вважають, що це матиме більше позитивних наслідків, а 26% - що матиме приблизно однаковою мірою позитивні та негативні наслідки. У вересні минулого року 52% опитаних вважали, що це матиме більше позитивних наслідків для країни.

Якщо говорити про довіру до політиків та громадських діячів, то більше довіряють, аніж навпаки президенту Володимиру Зеленському (вірять 52%, не довіряють – 39%) та колишньому політв'язню Олегу Сенцову (вірять 39%, - не довіряють – 33%). Спікеру Верховної Ради Дмитру Разумкову довіряють 45% опитаних, а не вірять – 43%.

Більшості політиків, яких представили в переліку для опитування, українці не довіряють. Зокрема, Петру Порошенку не довіряють 80% респондентів, Віктору Медведчуку - 75,5%, Арсену Авакову - 74%, Юлії Тимошенко - 71%, Юрію Бойку - 70%, Олексію Гончаруку - 63%, Святославу Вакарчуку - 62%.

Центр Разумкова

Дослідження проводили з 13 по 17 лютого 2020 року. Всього опитали 2018 респондентів віком від 18 років. Учасниками дослідження стали жителі всіх регіонів України, за винятком окупованих територій Донбасу та анексованого Криму. Вибірка опитування будувалася як багатоступенева, випадкова із квотним відбором респондентів на останньому етапі. Теоретична похибка вибірки (без врахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,3% з імовірністю 0,95.