"Діденко не подаватиме апеляційну скаргу на вирок. Він так вирішив", - повідомив агентству його адвокат Ігор Степанов.
Відомо, що на подачу апеляції надається 15 днів. Вирок набуває чинності через 15 днів, якщо не буде оскаржено в установленому порядку стороною обвинувачення або стороною захисту.
Як повідомлялося, Міжнародний арбітражний трибунал у Стокгольмі 8 червня 2010 року зобов'язав НАК "Нафтогаз Україна" повернути RosUkrEnergo 11 млрд куб. м газу, а також виплатити компанії встановлений контрактом штраф у товарній формі в розмірі 1,1 млрд куб. м газу.
Служба безпеки України провела досудове слідство в кримінальній справі за обвинуваченням посадових осіб НАК "Нафтогаз Україна" та Державної митної служби в розтраті природного газу, що належить компанії RosUkrEnergo АG, та його незаконного розмитнення в лютому-березні 2009 року.
За даними СБУ, в ході слідства зібрано достатньо доказів, що підтверджують провину обвинувачених в інкримінованих їм злочинах. У даній справі були заарештовані І. Діденко, екс-голова Державної митної служби України Анатолій Макаренко та заступник начальника Енергетичної регіональної митниці Тарас Шепітько.
І. Діденко знаходився під арештом з 12 липня 2010 року.
На початку липня 2011 Апеляційний суд Києва постановив змінити А. Макаренку і Т. Шепітьку запобіжний захід з утримання під вартою на підписку про невиїзд. Водночас суд відмовився звільнити з-під варти І. Діденка.
25 липня 2011 Печерський райсуд Києва задовольнив клопотання захисту І. Діденка про виділення в окреме провадження справи щодо їх підзахисного.
30 серпня 2011 представники прокуратури прийшли до висновку про необхідність зміни І. Діденку статті обвинувачення на більш м'яку.
І. Діденко 31 серпня заявив суду, що підписав договори про митне оформлення природного газу RosUkrEnergo в 2009 році, оскільки був абсолютно впевнений, що отримав директиви Кабінету міністрів про їх підписання, а не особисто від Юлії Тимошенко, яка тоді очолювала уряд.
5 вересня 2011 Печерський райсуд Києва засудив І. Діденко до трьох років позбавлення волі з відстрочкою вироку три роки. Йому також заборонено виконувати організаційно-розпорядчі та адміністративно-господарські зобов'язання на підприємствах в організаціях та установах усіх форм власності.
До вступу вироку в законну силу І. Діденку в той же день був змінений запобіжний захід з утримання під вартою на підписку про невиїзд.