UA / RU
Підтримати ZN.ua

Деякі реформи в ГПУ неефективні та бутафорні — експерт

Рівень корупції в органах прокуратури зашкалює.

В останні п'ять років органи прокуратури зазнали істотних змін: скасовано сумнозвісний загальний нагляд, забрано функції слідства, запроваджено інститути самоврядування (Всеукраїнська конференція прокурорів і Рада прокурорів) та врядування (Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів), конкурсний добір в органи прокуратури, створено Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру, зруйновано стереотип "недоторканності прокурорів". Але маємо бути щирими - окремі із цих змін виявилися неефективними і навіть бутафорними.

Про це у своїй статті для DT.UA пише Євген Єнін, експерт Українського інституту майбутнього. На його думку, рівень корупції в органах прокуратури зашкалює (затягування і відвертий "продаж" низки резонансних проваджень), а ефективність діяльності явно не відповідає очікуванням суспільства (зокрема через низьку якість управлінських процесів та спротив упровадженню сучасних цифрових технологій).

"Взаємодія з міжнародними партнерами істотно обмежена як через низький рівень довіри до української прокуратури (поодинокі "острівці надії" не вирішують проблеми загалом), так і традиційно високий ступінь політизації діяльності ГПУ. Про стратегію внутрішніх та зовнішніх комунікацій годі й згадувати", - зазначає експерт.

Докладніше про необхідність реформування ГПУ читайте в статті Євгена Єніна "Сім кроків до прокуратурі майбутнього" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".