Затриманому у столичному аеропорту "Бориспіль" меру Одеси Геннадію Труханову вручили підозру, повідомив у коментарі "112 Україна" помічник голови Державної прикордонної служби України (ДПСУ) Олег Слободян.
"Сьогодні дійсно відносно даного громадянина прикордонники виконали доручення одного з правоохоронних органів, проінформували ініціатора, після чого прибули слідчі НАБУ, які вручили йому підозру", – розповів Слободян.
Тим часом у Національному антикорупційному бюро України (НАБУ) підтвердили раніше оприлюднену ЗМІ інформацію про те, що одразу після затримання міського голову Одеси повезли до Бюро.
"Труханов прилетів рейсом з Варшави (Польща) до аеропорту "Бориспіль", де його затримали прикордонники і передали детективам НАБУ. На даний момент правоохоронці везуть Труханова до будівлі НАБУ для допиту" - прокоментували "Українським новинам" ситуацію із затриманням мера антикорупціонери.
За даними прес-служби Одеської міської ради, Геннадій Труханов перебував у відрідженні у Чехії. Його не було на робочому місці 50 днів – з 26 грудня 2017 року.
"Мер Одеси Геннадій Труханов перервав відрядження та прибув до Києва для участі у слідчих діях. Згодом Геннадій Труханов обов'язково прокоментує цю ситуацію (затримання у "Борисполі" – ред.), - додали у прес-службі Одеської міськради.
Нагадаємо, 12 січня Національне антикорупційне бюро повідомило про спробу підкупу працівника депутатом Одеської обласної ради.
Депутат запропонував детективу НАБУ 500 тисяч доларів за зняття арешту з рахунків підприємства, залученого, за даними слідства, у корупційній схему із заволодіння коштами міського бюджету при купівлі нерухомості за завищеною ціною.
Під час спроби затримання підозрюваний, яким, за даними ЗМІ, є член фракції "Блоку Петра Порошенка" в Одеській облраді Олег Бабенко, втік.
У вівторок, 13 лютого, детективи НАБУ повідомили про підозру мера Одеси Геннадія Труханова та ще трьох посадових осіб Одеської мерії у справі заводу "Краян". Міського голову Одеси підозрюють у скоєнні злочину, передбаченого ч. 5 статті 191 Кримінального кодексу України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем). Про підозру повідомили також одного з його заступників, директора Департаменту комунальної власності Олексія Спектора та голову постійної комісії з питань комунальної власності Василя Шкрябая.
У 2016 році Одеська міська рада дала дозвіл на придбання у ТОВ "Еліт Девелопмент" нежитлових приміщень на вул. Косовська, 2-Д за 185 млн грн. Це колишня будівля збанкрутілого заводу важкого кранобудування "Краян", яке складається з двох корпусів загальною площею 14 395 кв. м. За кілька місяців до цього все майно заводу "Краян" було куплено на торгах приблизно за 11,5 мільйона гривень. За підрахунками видання "Ні корупції", дві будівлі площею 7967,1 і 6427,4 метра були продані в листопаді 2015 року приблизно за 3,8 млн гривень.
Придбання будівлі відстоював особисто мер міста Геннадій Труханов.
У грудні 2016 року в рамках розслідування цієї схеми НАБУ ініціювало арешт рахунків підприємства, бенефіціаром якого є депутат облради.
Детальніше про корупцію в Одесі читайте в матеріалі Ніни Перстньової "Хвилі навколо одеської мерії" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".