Держдума РФ заборонила називати президентами голів національних республік
Депутати Держдуми у вівторок, 2 листопада, прийняли у першому читанні законопроект, за яким главу суб'єкта федерації не можна буде називати президентом. Таке найменування вищої посадової особи виконавчої влади зберігається у більшості національних республік. Новий закон залишає можливість називати главу регіону відповідно до місцевих традицій.
Депутати Держдуми у вівторок, 2 листопада, прийняли у першому читанні законопроект, за яким главу суб'єкта федерації не можна буде називати президентом. Таке найменування вищої посадової особи виконавчої влади зберігається у більшості національних республік. Новий закон залишає можливість називати главу регіону відповідно до місцевих традицій.Для республік встановлюється перехідний період терміном на п'ять років, за які вони повинні будуть привести законодавство у відповідність із внесеними змінами.
У серпні 2010 року з ініціативою залишити в Росії тільки одного президента виступив президент Чечні Рамзан Кадиров. У зв'язку з цим парламент республіки ухвалив рішення іменувати надалі вищу посадову особу главою республіки. При цьому сам Кадиров залишиться президентом до закінчення повноважень у квітні 2011 року.
Ініціативу президента Чечні підтримали в інших республіках Північного Кавказу. Від імені всіх північнокавказьких президентів був підготовлений законопроект про впорядкування найменування посади глави регіону. Проте у результаті Держдума прийняла до розгляду інший законопроект, що був підготовлений низкою членів обох палат російського парламенту.
У даний час посада президента зберігається у п'яти північнокавказьких республіках - Адигеї, Дагестані, Інгушетії, Кабардино-Балкарії і Карачаєво-Черкесії, а також у Бурятії, Башкирії, Марій Ел, Татарстані, Удмуртії, Чувашії та Якутії.
В інших регіонах Росії північнокавказька ініціатива зустріла заперечення. У Татарстані назвали подібну регламентацію недоцільною, оскільки для цього доведеться переписувати конституцію республіки. Президент Башкирії Рустем Хамітов сказав, що питання про перейменування повинен вирішувати парламент республіки, а його колега в Якутії Єгор Борисов висловився за винесення цієї теми на всенародне обговорення. Окрім того у парламенті Бурятії - Народному Хуралі - пропозиція змінити назву посади глави республіки двічі не набрала необхідної кількості голосів.