Держдума Російської Федерації ухвалила проект заяви "Про ситуацію у Криму". Документ підтримав 441 депутат, один утримався. Проект було внесено напередодні від імені лідерів всіх чотирьох парламентських фракцій і спікера палати Сергія Наришкіна.
У тексті заяви нижня палата парламенту висловлює підтримку народу Криму у його прагненні возз'єднатися з Росією. "Вітаючи волевиявлення народу Криму на референдумі 16 березня 2014 року за включення Республіки Крим і міста Севастополь до складу РФ, Державна дума виходить із того, що органи державної влади, які діють на території Криму, будуть підтримувати міжконфесійне порозуміння та мовне різноманіття республіки", - йдеться у документі.
Депутати запевняють, що "будуть сприяти соціально-економічному розвитку Криму та добробуту його населення" в перехідний період. "Держдума буде сприяти гарантуванню безпеки осіб, які перебувають на території Криму, незалежно від їхнього громадянства, національності, мовної та релігійної приналежності, дотримання їхніх законних прав і свобод", - підкреслюється в заяві.
Нагадаємо, на нелегітимний референдум 16 березня було винесено два питання: "Ви за возз'єднання Криму з Росією на правах суб'єкта Російської Федерації?"; "Ви за відновлення дії Конституції Республіки Крим 1992 року і за статус Криму як частини України?".
Як повідомив голова комісії Верховної Ради Криму з організації референдуму Михайло Малишев, за остаточними даними, на референдумі за возз'єднання з РФ проголосували 96,77% взяли участь у плебісциті жителів півострова. Явка склала 83,1% виборців.
Президент Росії Володимир Путін увечері 17 березня підписав указ "Про визнання Республіки Крим" суверенною і незалежною державою.
Окрім того, Путін дав розпорядження схвалити проект договору між Росією і Кримом про прийняття Республіки Крим до складу РФ. Відповідне розпорядження опубліковано на офіційному інтернет-порталі правової інформації.
У документі також міститься розпорядження "вважати за доцільне підписати Договір на найвищому рівні". Згідно з розпорядженням, проектом договору передбачається утворення у складі Російської Федерації нових суб'єктів.
Сьогодні, 18 березня, о 13:00 президент Росії Володимир Путін виступить перед палатами Федеральних зборів у зв'язку зі зверненням Криму про вступ до складу РФ.
Традиційно послання голови держави парламентаріям оголошують раз на рік і їх присвячено широкому спектру питань, включаючи законодавчі пропозиції. Востаннє Путін звертався до парламенту 12 грудня 2013 року. !zn