UA / RU
Підтримати ZN.ua

Держдеп США назвав звинувачення суду РФ на адресу Савченко позбавленими підстав

У відомстві вважають, що, крім Савченко, повинні бути відпущені Олег Сенцов і Олександр Кольченко.

Заступник начальника прес-служби американського держдепартаменту Марк Тонер заявив, що адміністрація США глибоко стурбована початком суду над громадянкою України Надією Савченко в Росії.

Таку заяву Тонер зробив на регулярному брифінгу для журналістів, передає ТАСС.

За його словами, "США глибоко стурбовані рішенням Російської Федерації" почати у суді розгляд справи української льотчиці Савченко. При цьому представник зовнішньополітичного відомства США назвав цю справу позбавленою підстав.

"Ми вважаємо, що єдиним способом забезпечити правосуддя в цій справі є негайне зняття звинувачень з Савченко та її повернення на батьківщину", - сказав Тонер.

У зв'язку з цим він стверджує, що мова йде про зобов'язання, що Росія взяла на себе, коли підписала мінські угоди". Мається на увазі "визволення всіх українських заручників, яких вона (тобто Росія) утримує".

"Крім Савченко, повинні бути відпущені Олег Сенцов і Олександр Кольченко, які раніше були засуджені в Росії за терористичну діяльність в Криму", - уточнив американський дипломат.

На його думку, Москва погодилася вважати Савченко, яка звинувачується у причетності до вбивства двох російських громадян та незаконному перетині державного кордону Росії, "однією з в'язнів, втягнутих в конфлікт".

Раніше повідомлялося, 22 вересня в Ростовській області почалися відкриті слухання по справі української льотчиці та народного депутата Надії Савченко.

15 вересня поновилися слухання по справі Савченко. При цьому суд вирішив залишити її під вартою не уточнивши термін. За словами адвоката, остаточний вирок Савченко можуть винести в наступному місяці.

Савченко була викрадена у зоні бойових дій в Луганській області на початку липня 2014 року і вивезена на територію РФ, де вона звинувачується у вбивстві двох російських журналістів у Донбасі, незважаючи на негативну реакцію міжнародної громадськості, де відзначають політичне підґрунтя справи.