UA / RU
Підтримати ZN.ua

Депутату Шевченку оголосили підозру у держзраді

Свого часу він входи в до фракції "Слуги народу". Однак ще з 2019 року публічно проявляв свою прихильність до Росії та Лукашенка. 

Народний депутат Верховної Ради України ІХ скликання отримав підозру у державній зраді.  Як заявили правоохоронні органи, він систематично у своїх виступах та інтерв’ю публічно поширював російські наративи, контактував із державою-агресором та отримував від неї гроші. Правоохоронці не називають імені підозрюваного, однак «Лівий берег» зазначає, що йдеться про Євгена Шевченка.

За матеріалами Служби безпеки України та Державного бюро розслідувань  депутат масово розповсюджував фейки російської пропаганди щодо подій в Україні.

Водночас впродовж 2020-2023 років депута неодноразово відвідував Білорусь, де спілкувався із керівництвом цієї держави та налагоджував «схеми» щодо закупівлі для підконтрольних йому компаній електроенергії та аміачних добрив по заниженій вартості. Згодом афілійовані йому комерційні структури продавали відповідні ресурси за штучно завищеною ціною для одержання надприбутків.

«Як свідчать матеріали провадження, для реалізації оборудок нардеп залучав підставних осіб, у тому числі нерезидентів підконтрольних йому фірм», - зазначають в СБУ.

В підсумку за півтора року «режим сприяння» з боку білоруської влади дозволив отримати депутат 1,5 млн євро чистого прибутку. З них в Україну він зміг перевести лише 500 тис. євро, а решту не вдалося отримати у зв’язку з блокуванням сумнівних транзакцій з боку фінансового моніторингу одного з європейських банків.

Додатково за цей час депутат придбав та оформив на родичів три елітних авто загальною вартістю 500 тисяч доларів США.

Ще  у 2021 році Шевченко системно публікував заяви про відсутність реальної загрози повномасштабного вторгнення Росії з території республіки Білорусь. Він також говорив про неправильність та недоцільність теперішнього зовнішнього та внутрішнього політичного курсу нашої держави. Депутат системно дискредитував чинну владу та публічно закликав до зміни меж території та державного кордону України.

Депутат записував програми на власних каналах, давав інтерв’ю проросійськи налаштованим блогерам та експертам, а потім цей контент поширювали на пропагандистських ЗМІ на території РФ, де він подавався як «офіційна позиція представника української влади».

Згодом депутат почав поширювати думку, що Україна вже не здатна перемогти та повинна йти на переговори з Росією на будь-яких умовах.

Він також поширював інформацію, спрямовану на дискредитацію партнерів, заявляв, що Захід втручається не лише у внутрішні справи України й спричинив у країні війну, а й намагається шляхом впливу на вибори підірвати стабільність в Грузії та Молдові.

«Незалежна експертиза підтвердила факти злочинних дій фігуранта на шкоду обороноздатності та інформаційній безпеці України.На підставі одержаних доказів нардепу повідомлено про підозру за ч. 1 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада). Вирішується питання щодо обрання йому запобіжного заходу. Триває розслідування. Зловмиснику загрожує до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна», - йдеться в заяві ДБР.

Читайте також: Євгеній Шевченко не є співробітником розвідки, — у ГУР прокоментували заклики народного депутата до "діалогу" з РФ

Євген Шевченко був довіреною особою кандидата на пост президента України Володимира Зеленського на виборах 2019 року, а згодом був обраний до парламенту депутатом як кандидат «Слуги народу» у мажоритарному окрузі в Запорізькій області.

Водночас уже в жовтні 2019 року Шевченко взяв участь у пропагандистській передачі на російському "1 каналі", де розповів, які погані в Україні націоналісти, а згодом став частим гостем ефірів телеканалів Віктора Медведчука.

Врешті після низки скандалів у травні  2021 року фракція "Слуга Народу" заявила про виключення Шевченка зі свого складу.

Щоправжа у 2023 році  керівник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов заявив, що народний депутат Євген Шевченко він був задіяний для комунікації з Олександром Лукашенком.