UA / RU
Підтримати ZN.ua

Депутатка "Слуги народу" звинуватила ОП та ГПУ в тиску на неї та її родину

Зазначимо, що чоловіка Скороход, якого за її версією незаконно затримали, пов'язують з російським підприємцем.

Народна депутатка фракції "Слуга народу" Анна Скороход заявила про тиск на неї та родину, нібито через те, що вона голосує не так, як вказують у фракції. У свою чергу голова "Слуги народу" Давід Арахамія звинуватив Скороход у пропонуванні хабара.

За словами Скороход, після того, як вона проголосувала проти відкриття земельного ринку та відстоювала у Раді держвласність ГТС, її чоловіка затримали за дорученням одного із заступників голови Офісу президента та заступника генпрокурора Віталія Каська.

"Рішення про затримання було незаконним. Підставою став запит Росії за 2017 рік", - заявила Скороход із трибуни парламенту.

Вона звернулася до президента Володимира Зеленського, Держбюро розслідувань та інших правоохоронних органів "з проханням зупинити свавілля, яке ви робите".

У свою чергу Давід Арахамія звинуватив Скороход у пропонуванні хабара народним депутатам.

"Пані Скороход неодноразово зверталася до народних депутатів та пропонувала їм грошову матеріальну допомогу – це факт", - заявив Арахамія після виступу депутатки.

Зазначимо, що за даними ЗМІ, чоловіком Скороход є Олексій Алякін, якого пов'язують із російським підприємцем Павлом Фуксом. Також Алякін володів російським банком "Пушкіно", але в 2013 році оголосив себе банкротом. У 2015 році один із судів Москви дозволив його заочний арешт в рамках звинувачення в організації розкрадання коштів банку "Пушкіно" в особливо великих розмірах. Мова йде про суму близько 10 мільярдів російських рублів, що в доларовому еквіваленті складає близько 500 мільйонів.

Українські правоохоронці затримували Алякіна за запитом Росії, але потім відпустили. В Україні він володіє будівельною компанією "Прогрес Буд", яка зареєстрована в Борисполі Київської області. У цій компанії Анна Скороход працювала заступницею директора.

Напередодні Верховна Рада України прийняла в першому читанні законопроект №2178-10 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення", яким передбачається відкриття ринку землі в жовтні 2020 року та можливість її продажу іноземцям у 2023 році. За документ проголосували 240 народних депутатів. Зокрема у "Слузі народу" за проект закону віддали свої голоси 227 парламентарів, проти – було троє.