Депутати від БЮТ пропонують Раді висловити недовіру суддям Конституційного суду
Народні депутати від БЮТ Сергій Міщенко і Віктор Швець пропонують Верховній Раді висловити недовіру суддям Конституційного суду. Відповідний проект постанови «Про висловлення недовіри суддям Конституційного суду України» парламентарії зареєстрували 4 жовтня в парламент.
Народні депутати від БЮТ Сергій Міщенко і Віктор Швець пропонують Верховній Раді висловити недовіру суддям Конституційного суду. Відповідний проект постанови «Про висловлення недовіри суддям Конституційного суду України» парламентарії зареєстрували 4 жовтня в парламент.Автори документа переконані, що КС вийшов за межі своїх повноважень та визнав 30 вересня неконституційним Закон «Про внесення змін до Конституції України» від 8 грудня 2004 року № 2222-IV у зв'язку з порушенням конституційної процедури його розгляду і прийняття.
За словами депутатів, відповідний закон після його вступу в силу став невід'ємною складовою Конституції України, а КС не уповноважений будь-яким способом вирішувати юридичну долю законів та інших правових актів, які складаються з конституційних норм.
«Таким чином, Конституційний суд України прийняв у виробництво Закон України, який вичерпав свою функцію, став невід'ємною складовою Конституції України, і, приймаючи рішення від 30 вересня 2010 року (справа № 1-45/2010), вийшов за межі повноважень, передбачених статтею 150 Конституції України», - йдеться в проекті постанови.
У зв'язку з цим депутати від БЮТ пропонують висловити недовіру суддям КС у зв'язку з неналежним виконанням ними обов'язків, передбачених Конституцією та законами України.
Президенту України, Верховній Раді України, з'їзду суддів України рекомендується внести пропозиції щодо кандидатур на посади суддів КС.
Нагадаємо, що КСУ у п'ятницю, 1 жовтня, визнав що не відповідає Конституції України, закон «Про внесення змін до Конституції України» від 8 грудня 2004 N2222-IV у зв'язку з порушенням процедури його розгляду і прийняття. КСУ відновив дію Конституції 1996 року і звернувся до органів державної влади з вимогою невідкладно привести українське законодавство у відповідність до Основниго закону.
Ознайомитися з текстом рішення можна тут.
За матеріалами: УНІАН