«Мова йде про державну зраду і передання секретної інформації іноземним громадянам», - зазначив він.
За його словами, депутати вимагають від Генпрокуратури з'ясувати, чи не суперечать дії М.Мельниченка статтям 364, 111, 328 КК України.
У своєму зверненні депутати вказують на те, що в 2005 році справу проти М.Мельниченка було закрито без належного вивчення всіх обставин і навіть без допиту.
Ю.Кармазін зазначив, що залишаються нерозслідуваними обсяг і зміст відомостей, що становлять державну таємницю, якими незаконно заволодів М.Мельниченко, а також питання про те, чи передавав він ці відомості представникам спецслужб інших країн, з якими зустрічався.
У зверненні наголошується, що Україна вже зазнала значних політичних і фінансових збитків у зв'язку з поширенням М.Мельниченком неправдивої інформації про продаж систем «Кольчуга» режиму Саддама Хусейна.
Нагадаємо, 12 квітня колишній заступник голови СБУ (1997, 2006-2007), депутат II скликання генерал-лейтенант Олександр Скіпальський заявив, що три генерали просять генпрокурора Віктора Пшонку поновити справу проти Миколи Мельниченка за розголошення держтаємниці.
4 квітня у Головному слідчому управлінні Генеральної прокуратури відбулася очна ставка між другим президентом України (1994-2005) Л.Кучмою та колишнім офіцером Держохорони М.Мельниченком.
Стосовно Л. Кучми порушено кримінальну справу в рамках розслідування вбивства журналіста Георгія Гонгадзе. Екс-президент підозрюється в причетності до вбивства і незаконних діях по відношенню до журналіста. Записи екс-майора Держохорони Миколи Мельниченка визнано речовими доказами у цій справі
15 квітня генеральний прокурор Віктор Пшонка заявив, що постанову про закриття кримінальної справи стосовно колишнього співробітника президентської охорони М.Мельниченка може бути скасовано.