UA / RU
Підтримати ZN.ua

Депутати за три роки 77 разів безуспішно намагалися скасувати прийняті закони

Спроби скасування законів відбуваються для самопіару або для затягуються підписання закону на декілька днів.

За час роботи Верховної Ради восьмого скликання народні депутати 77 разів намагалися скасувати прийняті закони та постанови, підрахували в Комітеті виборців України. Жодного разу успішно.

Серед іншого депутати намагалися скасувати результати голосування за закони щодо заборони колорадської стрічки, призначення позачергових виборів в Кривому Розі, перейменування Дніпропетровська, мовних квот на телебаченні, е-декларацій, особливого статусу Донбасу та підвищення пенсійного віку.

Найчастіше скасувати результати голосувань за прийняті акти намагалися депутати "Опозиційного блоку", які ініціювали відповідні рішення 19 разів. Серед депутатів антилідером за цим показником є позафракційний депутат-свободівець Юрій Левченко, який за три роки вимагав скасувати голосування за 25 прийнятих законів та постанов.

Попри часті спроби народні депутати не спромоглися скасувати жодного прийнятого закону. В середньому "за" голосували 52 депутатів із 226 необхідних.

"Є кілька причин, чому народні депутати так часто намагаються скасувати прийняті акти парламенту. З одного боку, значна частина законів справді приймаються із порушенням норм Регламенту, що провокує скарги депутатів. Однак політичні сили часто ініціюють скасування законів з метою самопіару", - зазначив голова КВУ Олексій Кошель.

Він додав, що реєстрація постанов про скасування прийнятих актів вже стала своєрідною технологією. "У такий спосіб депутати штучно затягуються підписання закону. Адже відповідно до Регламенту голова ВР не може підписати закон до того моменту, допоки не буде розглянуто всі постанови про скасування результатів за його голосування", - вважає він.

Раніше Комітет виборців України склав рейтинг роботи лідерів фракцій Верховної Ради у 2017 році (січень-травень). На першому місці в рейтингу голова фракції БПП – Артур Герасимов, на другому – голова фракції "Народний фронт" Максим Бурбак, третє місце розділили Олег Березюк ("Самопоміч") та Олег Ляшко (Радикальна партія). Антилідерами рейтингу стали Юрій Бойко ("Опозиційний блок") та Юлія Тимошенко ("Батьківщина").