UA / RU
Підтримати ZN.ua

Депутати розглянули 95% поправок до мовного законопроекту

Верховна Рада приступила до розгляду проекту закону про забезпечення функціонування української мови як державної два місяці тому.

Верховна Рада розглянула більшість поправок до проекту закону про забезпечення функціонування української мови як державної. Станом на 23 квітня депутати розглянули 1974 з 2082 поправок.

На пленарному засіданні у вівторок парламент продовжив роботу над мовним законопроектом, відхиливши всі винесені на розгляд зміни.

Спікер Андрій Парубій перед закриттям Ради нагадав депутатам, що у найближчий четвер, 25 квітня, відбудеться голосування за законопроект у другому читанні й у цілому і закликав депутатів мобілізуватися.

Перед цим відбудеться засідання комітету з питань культури і духовності, щоб підготувати проект закону про мову до затвердження, враховуючи результати розгляду поправок.

Напередодні Парубій закликав українських громадян вранці 25 квітня прийти до Верховної Ради, щоб у депутатів був додатковий стимул проголосувати за мовний закон.

Закон про забезпечення функціонування української мови як державної було прийнято у першому читанні 4 жовтня 2018 року. 28 лютого Рада приступила до розгляду законопроекту у другому читанні. Після другого туру президентських виборів президент Петро Порошенко пообіцяв підписати закон до завершення каденції, якщо депутати встигнуть прийняти його.

Згідно з законопроектом, держава зобов'язана забезпечити громадянам можливості для володіння українською мовою. Знання державної мови стане обов'язковою умовою для отримання українського громадянства іноземцями. Робоче спілкування має відбуватися українською мовою, як і діловодство та документообіг. Обслуговувати споживачів у різних сферах повинні українською мовою, і вже на прохання клієнта - будь-якою іншою.

Детальніше про нонсенси у новому законопроекті про державну мову читайте в статті Тетяни Пархоменко "Офшор для плагіаторів?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".