Верховна Рада України за підсумками сьомого дня розгляду поправок до проекту закону про забезпечення функціонування української мови як державної, розглянули більше половини з них. У четвер, 21 березня, народні депутати зупинилися на 1217-й поправці до законопреокту №5670-Д.
За попередній пленарний тиждень, яку депутати присвятили роботі над законопроектом, парламентарі розглянули менше 490 з 2063 поправок.
Голова Верховної Ради Андрій Паруьбий зміг спрогнозувати, коли парламент завершить розгляд мовного законопроекту у другому читанні.
Закон про забезпечення функціонування української мови як державної було прийнято у першому читанні 4 жовтня 2018 року. 28 лютого Рада приступила до розгляду законопроекту у другому читанні, але не розглянула жодну з поправок.
Згыдно ыз законопроектом, громадяни України мають володіти державною мовою, а держава, зі свого боку, зобов'язаний забезпечити можливості для цього. Знання державної мови стане обов'язковою умовою для отримання українського громадянства українцями. Робоче спілкування має відбуватися українською мовою, як і діловодство та документообіг. Обслуговувати споживачів у різних сферах повинні українською мовою, і вже на прохання клієнта - на будь-якому іншому.
Детальніше про нонсенси у новому законопроекті про державну мову читайте в статті Тетяни Пархоменко "Офшор для плагіаторів?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".