Верховна Рада підтримала створення Тимчасової слідчої комісії з питань розслідування фактів, що сприяли тимчасовій окупації Криму Росією.
Голоси дали 229 народних депутатів, фракція «Слуги народу» – майже в повному складі, утрималася лише депутатка Оксана Дмітрієва. Допомогли монобільшості голосами «Батьківщина», «За майбутнє» та «Довіра», які були одностайно «за», частина «Голосу» і позафракційні депутати.
«Метою постанови є утворення Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України для здійснення парламентського контролю за розслідуваннями фактів та встановлення осіб, які сприяли тимчасовій окупації АР Крим», - йдеться у пояснювальні записці.
Тимчасова слідча комісія перевірить відомості та факти щодо колаборантів і перебіг розслідування стосовно цих осіб; збиратиме інформацію й опитуватиме посадовців, приватних осіб установ, організацій, центральних і місцевих органів влади залучених до діяльності, яка пов’язана із предметом розслідування. Та ініціюватиме притягнення винних осіб до відповідальності, за законами України.
Очолити комісію має народна депутатка Єлізавета Богуцька («Слуга народу»), її заступником стане депутат «Батьківщини» Григорій Немиря. Також до складу ТСК увійдуть:
- Ясько Єлизавета («Слуга народу»);
- Герус Андрій («Слуга народу»);
- Кравчук Євгенія («Слуга народу»);
- Яременко Богдан («Слуга народу»);
- Безгін Віталій («Слуга народу»);
- Потураєв Микита («Слуга народу»);
- Марченко Людмила («Слуга народу»).
Нагадаємо, перший саміт Кримської платформи відбувся в Києві 23 серпня 2021 року. У ньому взяли участь представники 46 держав, НАТО, ЄС, Ради Європи та ГУАМ. За підсумками саміту підписали Декларацію, яка закріпила статус Кримської платформи, як консультаційно-координаційного формату деокупації півострова.
Чому заступниця постійного представника президента України в АРК упевнена в ефективності ініціативи Києва щодо деокупації Криму, читайте в інтерв'ю Володимира Кравченка з Тамілою Ташевою «Ключове для мене – те, що буде після саміту Кримської платформи» у ZN.UA.