UA / RU
Підтримати ZN.ua

Депутати ПАРЄ не згодні з поверненням російської делегації – Ар'єв

Думка голови Асамблеї Аграмунта не знаходить підтримки в сесійній залі.

Депутати Парламентської Асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) не поділяють думку її голови Педро Аграмунта про необхідність повернення до роботі російської делегації, відчуженої з-за накладених в 2014 році санкцій, повідомив народний депутат України, голова української делегації в ПАРЄ Володимир Ар'єв.

"Це особиста думка Аграмунта. І те, що я бачу, - її не поділяють члени Асамблеї, особливо на тлі доповіді слідчої групи по МН17 і після варварських бомбардувань в Алеппо, які визнають військовим злочином. А у Аграмунта своя позиція, щоб провести політику умиротворення - щоб всі були за одним столом. Росія сьогодні відрізняється від Радянського Союзу лише тим, що там не ввели смертну кару. Тому ми говоримо, що це неможливо - повертати Російську Федерацію в зал, поки вона не зробить відповідні кроки для виконання резолюції ПАРЄ", – заявив Ар'єв в ефірі Espreso.TV увечері в понеділок, 10 жовтня.

Раніше Ар'єв повідомив, що ПАРЄ має намір прийняти ультиматум РФ про зміни правил роботи цієї організації, а також що вже на цьому тижні ряд впливових осіб в ПАРЄ готові ініціювати зміну її правил таким чином, щоб зробити можливим повернення до складу асамблеї делегації РФ. За словами Ар'єва, у вересні кілька лідерів асамблеї відвідали Москву, і отримали від росіян ультиматум про своє повернення. Як підкреслив депутат, вперше правила ПАРЄ пропонують змінити в інтересах однієї країни-члена, а не в інтересах всієї організації.

Читайте також: У ПАРЄ розмови про визнання російської делегації назвали передчасними – ЗМІ

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що Україна може припинити участь у роботі Парламентської асамблеї Ради Європи у разі, якщо ця організація визнає повноваження російської делегації, не звертаючи увагу на нелегітимність виборів в Держдуму на території окупованого Росією Криму.

Нагадаємо, делегація Росії досі знаходиться під санкціями ПАРЄ, які були накладені на неї в квітні 2014 року через анексію Криму. Згідно з відповідною резолюцією, російські депутати були позбавлені права голосу в ПАРЄ, а також права бути представленими в її керівних органах.

У січні цього року повідомлялося, що РФ не зможе сформувати свою делегацію в ПАРЄ, поки не проведе парламентські вибори.