UA / RU
Підтримати ZN.ua

Депутати не підтримали питання про притягнення до кримінальної відповідальності Дмитра Колєснікова

В "Опоблоці" звинуватили Генпрокуратуру у політичних переслідуваннях.

Верховна Рада не схвалила зняття недоторканності з народного депутата від фракції "Опозиційний блок" Дмитра Колеснікова, якому інкримінують зловживання службовим становищем на посаді голови Агентства держмайна. За прийняття рішення проголосували 163 депутати з необхідних 226. Мова йшла про зняття недоторканності, але не про арешт.

"Сфальсифіковані справи проти мене та моїх колег не просто політичні, але й не витримують елементарної критики", - заявив у свою чергу Дмитро Колесніков, додавши, що не міг зробити того, в чому його звинувачують, і тим більше не отримав від цього вигоди.

За його словами, генпрокуратура стала інструментом влади, яка хоче зробити парламент максимально слухняним.

"Після зміни влади я не втік з країни, не ховаюся, оскільки впевнений у своїй правоті", - резюмував депутат.

Дмитро Колесніков очолював Міністерство промислової політики України в першому уряді Миколи Азарова з березня 2010 по грудень 2012 року. Слідство встановило, що Колесніков на посаді голови Агентства держмайна, яке у 2010 році було створено на базі Міністерства промислової політики, "зловживав службовим становищем". Він вчинив дії, в результаті яких стало можливим "відчуження виробничого і лабораторно-побутового корпусу ДП "Науково-дослідний та конструкторсько-технологічний інститут трубної промисловості ім. Я. Ю. Облоги "у Дніпрі". Загальна площа відчуженої території склала майже 7 тисяч кв. м.

Пізніше аудиторська служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі, якому підпорядковується Трубний інститут, провела аудит і виявила відсутність потужностей, які повинні бути задіяні для виробництва стволів для "Градів" і "Смерчів".

Раніше у вівторок Верховна Рада не схвалила зняття недоторканності з народно депутата від фракції "Опозиційний блок" Олександра Вілкула, якому інкримінують земельні махінації на велику суму на посаді голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації в 2011-2012 роках. За ухвалення рішення проголосували всього 137 депутатів.