UA / RU
Підтримати ZN.ua

Депутати-мільйонери з нерухомістю у Києві отримують компенсацію на житло – розслідування

Із 170 отримувачів компенсації на оренду житла в столиці, майже 120 задекларували мільйони заощаджень.

Народні депутати-мільйонери з житлом у Києві отримують компенсації, бо апарат Верховної Ради не перевіряє наявність у них власної нерухомості. Так, із 170 отримувачів компенсації на оренду житла в столиці, майже 120 задекларували мільйони заощаджень. Щонайменше 25 з них точно мають, де жити в Києві або у елітному передмісті. Про це йдеться у програмі "Наші гроші з Денисом Бігусом".

За законом, ті депутати, хто не володіє житлом у столиці і 30 кілометрах навколо, мають право на компенсацію з бюджету. Щомісяця - 20 тисяч гривень за оренду квартири чи номера у готелі "Київ". За один день нараховується 650 гривень. Але серед отримувачів такої компенсації виявляються не лише офіційні мільйонери, а й офіційні власники житла в столиці чи 30-кілометровій зоні навколо Києва, зазначають журналісти.

У розслідування йдеться, що член депутатської групи "Воля народу" Ігор Молоток, який разом з родиною задекларував біля 20 мільйонів гривень заощаджень і володіє маєтком у селі Романків під Києвом, щомісяця отримує бюджетну компенсацію за оренду житла.

У коментарі програмі Молоток спершу намагався пояснити компенсацію тим, що його маєток далеко знаходиться від Києва. Насправді ж ця нерухомість розташована менше, ніж за 30 кілометрів від Ради. Коли журналісти нагадали про це, він згадав про ремонт, який начебто не дозволяє зараз користуватися будинком. За даними журналістів, у робочі дні зранку біля заміського будинку депутата стоять іномарки, та й у Києві його дружина володіє квартирою на півтори сотні квадратів.

Ремонтом у квартирі виправдовує отримання компенсації за житло і депутат з "Народного фронту" Володимир Шкварилюк. Він із дружиною купив цю квартиру у липні 2016 року. Минулого року родина депутата поповнила автопарк новенькими Мерседесом і БМВ. Але від щомісячної компенсації Шкварилюк не відмовився, бо, за його словами, ремонт у квартирі ще не скінчився, зазначають журналісти.

Повідомляється також, що депутат від "Опозиційного блоку" Дмитро Колєсніков і його дружина мають дві квартири майже на дві з половиною сотні квадратів у будинку біля Національного антикорупційного бюро. Колєсніков каже, що мешкає в Кривому Розі, тому у Києві як народний депутат має право на номер у готелі.

У члена партії "Відродження" Євгенія Гєллєра є палац із власним парком у Козині. Депутат задекларував понад 200 мільйонів гривень заощаджень. Але його прізвище також щомісяця з'являється у списках депутатів, які отримують компенсацію за оренду житла, вказується у розслідуванні.

Компенсації отримують й власник столичної квартири Аркадій Корнацький із "Блоку Петра Порошенка", який задекларував 57 мільйонів заощаджень, й Олександр Пресман, статки родини якого становлять майже 80 мільйонів гривень, без врахування елітних авто та столичної квартири.

Але дехто з депутатів все ж оформив свою столичну нерухомість на родичів. Наприклад, депутат від БПП Руслан Демчак (має 136 мільйонів гривень заощаджень) отримує щомісяця по 20 тисяч гривень компенсації на житло, бо формально на нього оформлена лише квартира у Вінницькій області. Маєток під Києвом із басейном і спортивним майданчиком, яким користується Демчак, записаний на його батька, колишнього вчителя фізкультури. Журналісти зазначають, що Демчак мешкає в цьому будинку і його автомобіль вирушає зранку саме звідси.

Фігурант "бурштинової справи", депутат від НФ Максим Поляков теж щомісяця отримує по 20 тисяч гривень компенсації, бо начебто не має житла в столиці. Натомість детективи НАБУ встановили, що Поляков живе у пентхаусі на 227 квадратних метрів у столичному житловому комплексі "Крістал Парк", який офіційно є квартирою сестри депутата.

Також квартири у столиці записали на рідню й отримують компенсацію наступні депутати: Вадим Нестеренко (БПП), Антон Кіссе (Відродження), Віталій Барвіненко (Відродження), Станіслав Березкін (Воля народу), Ігор Бриченко (Народний Фронт), Олександр Долженков (Опозиційний блок), Юрій Одарченко (Батьківщина), Іван Рибак (БПП), Владислав Севрюков (БПП), Олег Мусій (позафраційний депутат).

У розслідуванні зазначається, що депутатську нерухомість апарат Верховної Ради, який нараховує компенсації, не шукає. Договорів оренди тієї нерухомості, що оплачується з бюджету, в апараті не просять. Та взагалі кажуть, що парламентарі не зобов'язані звітувати про витрату цих коштів.

Раніше повідомлялося, що співробітники Київської митниці Державної фіскальної служби України Вадим Турманов, Михайло Редько, який недавно купив квартиру в елітному ЖК столиці та Андрій Недбайло не декларують фактичне місце проживання та автомобілі, на яких їздять.