Депутата Верховної Ради України Мустафу Найєма у вівторок, 30 квітня, не пускали до Вірменії, куди він прибув для участі в антикорупційному форумі, через "прохання третьої країни". Щоправда, після втручання посла України і українських спецслужб, депутату таки дозволили в'їхати в країну.
"Вчора ввечері прилетів в Єреван на запрошення Східноєвропейського центру виступити на великому форумі антикорупційних органів. На паспортному контролі пред'явив звичайний паспорт, оскільки поїздка не службова, а дипломатичним паспортом не зловживаю. Після тривалої перевірки офіцери повідомили, що в базі даних стоїть позначка "заборона на в'їзд". На прохання пояснити причину, сказали, що невідомо і повідомити не можуть. "Просто небажана особа", - написав депутат у середу вранці в Facebook.
Він зазначив, що в паспорті стоять американська, британська, канадська і норвезькі візи, велика кількість штампів про перетин кордону, і ніяких проблем не було ніде.
"Через деякий час прийшли ще двоє співробітників міграційної служби і ввічливо пояснили, що заборона стоїть не від Вірменії, а "на вимогу третьої країни".... У Вірменії таке вже траплялося з нашими громадянами. Заборони виставляються на вимогу Російської Федерації в рамках синхронізації бази прикордонної служби Вірменії з санкційних списком РФ", - додав Найєм.
Він зазначив, що хоча його все ж пустили в країну, проте це швидше виняток із відміткою "одноразово", а українська консульська служба порадила по закінченню візиту прибути в аеропорт у супроводі посла або консула.
"Вірменія послідовно і системно займає проросійську позицію по всіх конфліктних питань між нашими країнами. ... І, до речі, вчора в Єревані відбулося засідання глав урядів Євразійського союзу за участю Дмитра Медведєва. Це перший візит Медведєва до Вірменії після революції. З цієї нагоди Нікол Пашинян брав Дмитра Медведєва в неформальній обстановці в своєму особняку...", - закінчив свою історію Найєм.
Нагадаємо, 1 листопада прем'єр РФ Дмитро Медведєв підписав постанова про запровадження спеціальних економічних обмежувальних заходів стосовно фізичних і юридичних осіб України, які в Росії називають "санкціями". Заходи стосувалися 322 фізичних і 68 юридичних осіб, у тому числі і депутата Мустафи Найєма. Підписаним постановою передбачаються блокування безготівкових грошових коштів, бездокументарних цінних паперів і майна на території РФ, а також заборона на виведення капіталу за межі Росії.