UA / RU
Підтримати ZN.ua

Депутата Онищенка можуть судити і заочно – ГПУ

Недоторканність з Онищенка знімуть на наступному пленарному тижні Верховної Ради, сподіваються в Генпрокуратурі.

До народного депутата Олександру Онищенка, стосовно якого ведеться розслідування про розкрадання в особливо великих розмірах, можуть застосувати процедуру заочного засудження та екстрадиції. Це станеться у випадку, якщо парламентарій не повернеться в Україну. Як повідомлялося, він поїхав в Ніццу.

Про це в ефірі каналу "112 Україна" повідомив перший заступник генпрокурора Дмитро Сторожук, зазначивши, що у випадку з затриманням Онищенка необхідно виконати певну процедуру.

"В даному випадку ми повинні дотримуватися процедури. Протягом 20 днів має пройти засідання відповідного комітету і потім питання буде винесено у зал", - сказав Сторожук.

Заступник генпрокурора сподівається, що питання про зняття недоторканності з Онищенка буде розглянуто у Верховній Раді у перші дні наступного пленарного тижня. "Затягувати з цим питанням не можна", - підкреслив Сторожук.

Навіть якщо Онищенко не повернеться в Україну, питання все одно буде поставлений на голосування у Верховній Раді. В цьому випадку у його відношенні буде застосовано механізм заочного засудження та екстрадиції, пояснив заступник генпрокурора.

16 червня антикорупційний прокурор Назар Холодницький привіз в Раду документи для зняття недоторканності з Онищенко.

Напередодні НАБУ і Антикорупційна прокуратура повідомили про те, що ініціювали залучення до кримінальної відповідальності, затримання та арешт Онищенка в рамках розслідування кримінального провадження про зловживання при реалізації газу, видобутого під час спільної діяльності з ПАТ "Укргазвидобування".

15 червня детективи НАБУ спільно з співробітниками САП і Нацполиции провели 37 обшуків у Києві, Дніпропетровську та Львові. Встановлена роль 20 учасників злочинного угруповання (його головою называютименно Онищенко), 10 з них уже затримано. За оцінками слідства, в результаті махінацій державі завдано до 3 млрд грн збитків.

Відзначається, що протягом 2013-2016 років "Украгазвидобування" через фіктивні біржі продавала газ за заниженою ціною підприємствам, підконтрольним угруповання. Потім газ за ринковою ціною перепродавалося підприємствам реального сектора економіки.

Читайте також: Парубій сподівається, що Онищенка не випустять з України до зняття недоторканності

Пізніше Луценко оприлюднив на своїй сторінці у Facebook фото підписаного нею документа. В самому документі вказується, що до нього додається додаток на 86 сторінках з матеріалами.

Як зазначало ZN.UA, перед тим, як питання про зняття недоторканності розгляне профільний комітет ВР з питань регламенту, Онищенко буде 5 днів для надання письмових пояснень. Відповідно, остаточне голосування з цього питання очікується не раніше 5 липня, коли відбудеться найближчим пленарне засідання Ради.