UA / RU
Підтримати ZN.ua

Деокупація неминуча: в Україні відреагували на плани Росії загарбати Донбас

Незаконні «референдуми» не визнають ні Україна, ні світ.

Росія на тлі успіхів українського контрнаступу може зважтися на анексію Донбасу. У квазіреспубліках синхронно заявили про намір якнайшвидше провести «референдуми» про приєднання.

Коментуючи плани загарбників, радник керівника офісу президента України  Михайло Подоляк наголосив, що псевдореферендуми не матимуть юридичної сили та не будуть визнані у світі.

«Російські пропагандисти закохані в «референдуми» як панацею. Маю для них погані новини. Є глобальний консенсус та міжнародне право. Воно однозначне: Донецьк, Луганськ, Крим – це Україна. Будь-які спроби перефарбувати прапори – фікція, що нічого не змінить ні для нас, ні для партнерів», - твітнув Подоляк.

Голова Луганської ОВА Сергій Гайдай вважає, що псевдореферендуми потрібні Росії, зокрема, для пожвавлення мобілізації.

«Псевдореферендум у новоокупованих районах Луганщини  потрібен окупантам лише для оголошення загальної мобілізації в Росії. Окупанти хочуть нашвидкоруч зліпити результати «референдуму» про приєднання до РФ. Сказати, що Україна напала на Росію», - пише Гайдай.

Однак мобілізація російській армії не допоможе, наголосив він. Деокупація українських територій є неминучою.

Коментаря очільника Донецької ОВА Павла Кириленка на момент виходу матеріалу не було.

Читайте також: У Зеленського порадили Путіну змінити сценаристів — ідея «референдумів» так само провальна, як і попередні

Нагадаємо, Сполучені Штати неодноразово наголошували на жорсткій відповіді, яка спіткатиме Росію у разі спроби анексії захоплених територій України. Президент Франції Еммануель Макрон та канцлер Німеччини Олаф Шольц під час саміту Кримської платформи чітко заявили, що світ ніколи не визнає анексовані території російськими.

У Росії ретельно готувалися до анексії окупованих українських теренів. Але дати проведення «референдумів» на захоплених землях півдня та сходу України постійно переносяться. Про те, чому так відбувається, про мотиви Москви, очікування російського керівництва та дії Києва читайте у статті Володимира Кравченка «У Путіна проблеми з «референдумами»: які плани Кремля зриває Україна».