Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова передала Головному Омбудсмену Республіки Туреччина Шерефу Малкочу список з іменами 115 українських в'язнів Кремля.
Про це вона повідомила у Facebook.
"Під час зустрічі говорили про найважливіше - повернення додому наших 115 громадян, що перебувають у місцях несвободи на території РФ та тимчасово окупованого Криму. Я передала список з інформацією про 115 громадян України, в тому числі і про 87 кримських татар, та звернулася з проханням посилити співпрацю з повернення українських політв'язнів на Батьківщину", - написала вона.
Денісова зазначила, що також поінформувала Шерефа Малкоча щодо проблем, які є на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей.
"Мова йшла про масштабну інформаційну пропаганду, яку проводить РФ на цих територіях, про політизацію та мілітаризацію серед дітей, які проживають на тих територіях, та про систематичні порушення соціальних та економічних прав людини", - зазначила омбудсмен.
У свою чергу Шереф Малкоч засвідчив свою підтримку та пообіцяв посилити співпрацю й допомогу в боротьбі за повернення українських громадян та українських територій.
Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова повідомила про те, що в СІЗО окупованого Сімферополя не надають необхідну медичну допомогу українському політв'язню та фігуранту "справи українських диверсантів" Андрію Захтею. В українця погіршився стан здоров'я.
"Права громадянина України Андрія Захтея, який утримується в "ФКУ ИК 1 УФСИН России по Республике Крым и г. Севастополю" - порушено. Згідно з наявною інформацією в Андрія Захтея сильно погіршився стан здоров'я, зокрема, загострилися хронічні захворювання. Він скаржиться на головний біль, болі в спині у зв'язку з травмою хребта та оніміння рук і ніг. Крім того, є проблеми з зубами", - повідомила Денісова.
Вона додала, що незважаючи на проблеми зі здоров'ям, співробітники слідчого ізолятора не надають Захтею необхідну медичну допомогу.
"Зазначені факти суперечать гарантованим нормам ст. 3 Конвенції про захист прав людини і основних свобод та пункту 22 мінімальних стандартних правил поводження з ув'язненими від 30.08.1955, схвалених Економічною та Соціальною Радою ООН", - зауважила омбудсвумен.