UA / RU
Підтримати ZN.ua

Денісова не задекларувала понад 20 млн гривень - НАЗК

У декларації за 2015 рік Людмила Денісова не задекларувала дохід, отриманий від фінансової компанії.

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) прийняло рішення про направлення до правоохоронних органів 13-ти обґрунтованих висновків стосовно дев'яти посадовців щодо виявлення ознак кримінальних правопорушень, пов'язаних з корупцією, в тому числі уповноваженого Верховної Ради з прав людини Людмили Денісової.

Як повідомляє прес-служба НАЗК, Денісова, будучи народним депутатом, не дотрималась вимог законодавства, подаючи декларації. "У декларації за 2015 рік вона не задекларувала дохід у розмірі 23 840 268 гривень, отриманий від фінансової компанії, та недостовірно вказала розмір своїх внесків до статутних капіталів чотирьох товариств, який відрізняється від достовірного на суму 5 454 248 гривень", - йдеться у повідомленні.

У Нацагентстві заявили про те, що інформація щодо внесків так само недостовірно відображена у деклараціях посадовця й за 2016 та 2017 роки. Відповідні обґрунтовані висновки відомство направило до Національного антикорупційного бюро.

Агентство зазначає, що затвердження висновку, направлення його до спеціально уповноваженого суб'єкта у сфері протидії корупції не означає визнання особи винною у вчиненні правопорушення, а є підставою для здійснення досудового розслідування.

Уповноваженим Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова була призначена 15 березня. У 2007-2010 роках вона обіймала посаду міністра праці та соціальної політики в уряді Юлії Тимошенко. З лютого по грудень 2014 року - міністр соціальної політики в уряді Арсенія Яценюка. У 2014 році пройшла до парламенту за списком партії "Народний фронт".

У квітні НАЗК зажадало від Денісової пояснень щодо змісту протоколів про адміністративне правопорушення. Нацагентство встановило, що Денісова будучи народним депутатом, 15 березня вчинила дії в умовах реального конфлікту інтересів. В агентстві відзначили, що вона безпосередньо брала участь в обговоренні і голосуванні на пленарному засіданні 8 сесії VIII скликання Ради з питання про її призначення на посаду омбудсмена, чим порушила вимоги щодо запобігання і врегулювання конфлікту інтересів, встановлені статтею 28 закону.

Детальніше про порушення процедури призначення Денісової на посаду омбудсмена читайте в матеріалі Михайла Каменєва "Неналежно уповноважений з прав людини" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".