UA / RU
Підтримати ZN.ua

Демчишин перебуває міжнародному розшуку у справі про вугілля з ОРДЛО

Ексміністр проходить в одній справі з Порошенком та Медведчуком.

Колишній міністр енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин перебуває у міжнародному розшуку в рамках розслідування справи про постачання вугілля із тимчасово окупованих територій сходу України в 2014-2015 роках та сприяння так званим "ДНР" та "ЛНР", повідомила під час брифінгу в понеділок, 17 січня, радниця з комунікацій ДБР Тетяна Сапьян.

"У вересні-листопаді 2021 року у даному провадженні вже повідомлено про підозру народному депутату Віктору Медведчуку, бізнесмену Сергію Кузярі та колишньому міністру енергетики Володимиру Демчишину… 20 грудня 2021 року у даному кримінальному провадженні п’ятому президенту України, нині народному депутату повідомлено про підозру у вчиненні державної зради та сприянні діяльності теритстичних організацій», - сказала Сапьян.

Вона додала, що зараз серед фігуранів розслідуванняСергій Кузяра та Віктор Медведчук перебувають під домашнім арештом, а місце перебування Володимира Демчишина встановлюється, а сам він перебуває міжнародному розшуку.

Зазначимо, що сьогодні, 17 січня, Печерський райсуд столиці проводить засідання щодо обрання запобіжного заходу для експрезидента Петра Порошенка, якого звинувачують  у держзраді та пособництві бойовикам.

Читайте також: «Вугільна справа»: у СБУ розповіли деталі підозри Порошенку

Нагадаємо, в листопаді колишньому міністру енергетики та вугільної промисловості Володимиру Демчишину слідчі СБУ та ДБР оголосили підозру. Відповідно до вимог ч. 1 ст. 278 КПК, повідомлення про підозру було надіслано на останню відому адресу його проживання.

Демчишин працював в уряді Арсенія Яценюка з 2014 до 2016 року. Наразі він переховується за кордоном.  За даними слідства, Демчишин видав низку наказів, якими призначив на посади в державних підприємствах, що знаходяться на тимчасово окупованих територіях, представників терористичних організацій "Л/ДНР".

В тексті обвинувачення зазначається, що він перевищував свої службові повноваження та змусив керівників кількох енергетичних компаній у країні укласти договори, які стосувалися постачання вугілля на суму 3 млрд грн. Як результат, у розпорядженні проросійських терористів на Донбасі виявилося понад 200 млн. грн.