UA / RU
Підтримати ZN.ua

Декомунізацію підтримують менше половини українців - соцопитування

Українці не дуже охоче відмовляються від ідеологічно-культурного впливу Росії.

Очищення України від символів радянського минулого підтримують менше половини українців, а введення заборони на російський культурний продукт – лише третина. Як пише в своїй статті для DT.UA Володимир Кулик, це випливає з результатів соцопитування, проведеного КМІС у лютому нинішнього року.

Згідно з наведеними даними, тезу "Потрібно очистити Україну від символів радянського минулого" підтримує лише 42% опитаних (варіант "Скоріше згоден" обрали 20,5% респондентів, варіант "Цілком згоден" – 22%). Проти цієї тези висловилися 43% респондентів. 13,6% респондентів не змогли відповісти.

У той же час, заборону в Україні російського культурного продукту підтримують лише 35% опитаних (варіант "Швидше згоден" вибрали лише 18,9% респондентів, варіант "Цілком згоден" – 16,5%).

"Як Як бачимо, розуміючи потребу захищатися від воєнної агресії Росії, українці водночас не дуже охоче відмовляються від ідеологічно-культурного впливу колишньої метрополії", –зазначає Кулик.

Автор зазначає, що за впровадження української мови у різних суспільних сферах висловилося набагато більше респондентів, ніж за очищення України від символів радянського минулого (66,7% опитаних).

"Це означає, що населення не поділяє пріоритетів постмайданної влади, яка досить рішуче взялася за декомунізацію, але здебільшого уникала реальної українізації, обмежуючись декларативною підтримкою державної мови", – йдеться в статті.

Соціологічне опитування проводив Київський міжнародний інститут соціології на кошти Університету імені Джорджа Вашингтона та Єльського університету (США). Польовий етап тривав з 10 по 20 лютого 2017 року.

Опитано 2400 респондентів у 110 населених пунктах всіх областей України, крім Автономної Республіки Крим. У Донецькій і Луганській областях опитування проводилися тільки на територіях, підконтрольних українській владі. Статистична похибка не перевищує 3,3%.

Детальніше про результати проведеного соцопитування і ставлення України до реформ читайте в матеріалі Володимира Кулика "Кому в Україні потрібні реформи?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".