UA / RU
Підтримати ZN.ua

Декларація Саміту Україна-ЄС вказує на готовність Євросоюзу оновити в наступному році торговельну частину угоди про асоціацію – Стефанішина

Ольга Стефанішина назвала ще одне важливе завдання для України на шляху до євроінтеграції.

Сьогодні український бізнес набагато краще розуміє, чим для нього є і, чим може стати 500 мільйонний ринок Європейського Союзу. Тому так важливо, що підсумкова декларація Саміту Україна-ЄС вказує на принципову готовність Євросоюзу у 2021 року до оновлення торговельної частини Угоди про асоціацію з метою розвитку двосторонньої торгівлі, пише у своїй статті для ZN.UA віцепрем'єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина.

“Серед важливих пунктів порядку денного цього Саміту було  укладення  Угоди АСАА (т. зв. “промисловий безвіз”), яка значно спростить доступ на ринок ЄС для українських виробників промислової продукції. Вже незабаром має розпочатися експертна місія з попереднього оцінювання українського законодавства та української інфраструктури якості (певні затримки були пов'язані з карантинними обмеженнями)”, - пише авторка.

За її словами, після позитивної оцінки місії Україна зможе перейти до наступного етапу – офіційної місії Євросоюзу, що можна назвати “зеленим світлом” на шляху до “промислового безвізу” з Європейським Союзом. Стефанішина зазначила, що важливим результатом Саміту стало закріплення  готовності ЄС і надалі підтримувати Україну в інтеграції до Єдиного цифрового ринку. 

“Завдяки спільним зусиллям ми вже досягли значних результатів у розвитку електронного урядування та гармонізації законодавства про електронні комунікації”, - пише авторка.

Іншим важливим завданням для України Стефанішина назвала укладення угоди щодо взаємного визнання електронних довірчих послуг. За словами віцепрем’єрки, це стане логічним кроком після гармонізації законодавства у цій сфері. 

“На саміті сторони привітали прогрес України у цьому напрямку та намір до кінця 2020 року розробити спільний план Україна-ЄС щодо співпраці у сфері електронних сервісів. Взаємне визнання довірчих послуг суттєво спростить  укладення контрактів між контрагентами з України та ЄС, а також проведення транскордонних фінансових і банківських операцій, оформлення митних документів, тощо”, - вказала авторка.

Читайте також: На саміті Україна-ЄС підписали угоди на 390 мільйонів євро

Ще більше подробиць, про що говорили і про що домовилися на саміті Україна-ЄС – в матеріалі Ольги Стефанішиної “Зробити кроки назустріч” для читачів ZN.UA.