UA / RU
Підтримати ZN.ua

ДБР розслідуватиме тільки ті справи, які відкриє самостійно – Труба

Держбюро не буде завершувати розслідування справ, розпочатих Генпрокуратурою, запевняє Роман Труба.

Державне бюро розслідувань (ДБР), повноцінна робота якого має розпочатися у вересні, не буде завершувати розслідування справ, розпочатих Генеральною прокуратурою. Про це в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна" заявив директор відомства Роман Труба. Він пояснив, що розслідувати справи будуть ті слідчі, які цим і займалися спочатку.

"Законодавець виділив час, протягом якого у слідчих прокуратури є можливість завершити досудове розслідування – це два роки. Насправді, за цей період можна завершити розслідування будь-якої по складності, багатоепізодної кримінальної справи", - сказав директор ДБР.

Завершувати справи інших слідчих було б неправильним, зазначив Труба, так як основна категорія справ ГПУ мають відношення до подій на Майдані в 2014 році.

"Передати їх новим слідчим ДБР означало б поставити їх на тривалу паузу, так як новим слідчим необхідно багато часу для вивчення томів матеріалів", - пояснив він.

Труба підкреслив, що Держбюро буде розслідувати тільки ті справи, які відкриє самостійно. "Ми не зможемо розпочати роботу, якщо нас завалять такою кількістю справ. Кожен слідчий, який починав провадження, проводив слідство, повинен відповідати за якість та результат розслідування", - зазначив Труба.

Зазначимо, що внутрішня конкурсна комісія ДБР визначила 75 переможців на посади слідчих у відомство, яких призначать після проходження перевірок.

Раніше Роман Труба звернувся до директора Національного антикорупційного бюро Артема Ситника з проханням провести перевірку 27 кандидатів на керівні посади в ДБР, рекомендовані до призначення після проведення конкурсу. Нагадаємо, що 18 липня зовнішня комісія завершила конкурс на заняття керівних посад у Бюро.

Як пише в своїй статті для DT.UA експерт "Реанімаційного пакету реформ" Олександр Лємєнов, посади в ДБР розподілили між групами Авакова, Грановського і Пашинського.

Активісти вивчили список обраних кандидатів і зібрали факти з відкритих джерел, що формують репутаційний шлейф потенційних співробітників ДБР. Ознайомитися зі списком можна в матеріалі Олександра Лємєнова "ДБР: "теплові пастки" і політичні договорняки" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".