UA / RU
Підтримати ZN.ua

ДБР перевіряє пов'язані з Медведчуком структури. Вони возили паливо з Росії в Україну за заниженими цінами

Зразки вже взяли на експертизу.

Державне бюро розслідувань перевіряє пов'язані з Віктором Медведчуком структури, які постачали паливо з Росії в Україну за заниженими цінами. Про це повідомляє пресслужба ДБР. 

"За оперативною інформацією, на початку жовтня до одного з терміналів Миколаївського морського порту прибуло іноземне судно під прапором Панами. Через декілька днів цей же термінал прийняв інше іноземне судно під прапором однієї із країн ЄС. За документами, судна доставили на адресу українського товариства з обмеженою відповідальністю, що пов’язують з нардепом, нафтопродукти вагою більш ніж 30 тисяч тонн кожне", - йдеться в повідомленні.  

Ціна, задекларована постачальником на це паливо, була у два рази нижчою, ніж середня ринкова вартість. За допомогою цього вдалося на мільйони гривень мінімізувати плату обов'язкових митних платежів. 

ДБР також повідомляє, що обидва судна є російськими - вони неодноразово заходили в порти РФ. 

Працівники бюро вже оглянули і судна, і товар відповідно до ч.2 ст.364 ККУ - зловживання владою або службовим становищем. Були зібрані зразки палива, які згодом повинні відправити на дослідження підтвердження якості та коду Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності.

Читайте також: Медведчук заявив про неспроможність ідеї його обміну в РФ

Нагадаємо, учора, 12 жовтня суддя Віта Бортницька відпустила Віктора Медведчука під домашній арешт, чим заощадила йому мільярд.

8 жовтня Віктору Медведчуку вручили нову підозру в держзраді та сприянні діяльності терористичної організації. Прокуратура планувала просити для нього запобіжний захід у вигляді арешту з альтернативою застави.

Медведчука підозрюють у причетності до незаконної поставки вугілля з ОРДЛО в 2014- 2015 роках. На закупівлю вугілля держпідприємства витратили понад 200 млн грн. Голова СБУ Іван Баканов заявив, що Медведчук разом з іншими фігурантами справи профінансували бойовиків майже на 3 млрд.

Водночас опубліковані Bihus.Info записи переговорів Медведчука свідчать: гроші передавалися «під контролем» представників української спецслужби.

СБУ також пообіцяла вивчити причетність до цієї справи п'ятого президента України Петра Порошенка і ексголови Нацбанку Валерії Гонтаревої.