Центральна виборча комісія (ЦВК) зареєструвала народними депутатами Романа Стаднійчука за списком ВО "Батьківщина" та Олександра Козуба за списком Партії регіонів замість 3 та Андрія Веревського.
За дане рішення проголосувало 9 членів ЦВК, 5 – утримались.
Таке рішення було ухвалено на засіданні ЦВК у зв'язку з тим, що Вищий адміністративний суд України (ВАСУ) достроково припинив повноваження народних депутатів Власенка і Веревського.
Заступник голови ЦВК Жанна Усенко-Чорна заявила, що 14 березня Власенко подав у ВАСУ заяву про оскарження цього рішення про позбавлення його депутатських повноважень у Верховному суді України. За її словами, ВАСУ повинен прийняти рішення про допуск до перегляду цього вердикту у Верховному суді протягом 15 днів, тобто до 27 березня.
Вона також нагадала, що з даного питання в Конституційний суд у понеділок надійшло подання 54 народних депутатів. Тому ЦВК не може розглядати питання про реєстрацію народного депутата за списком ВО "Батьківщина" до розгляду зазначених звернень.
Заступник голови ЦВК Андрій Магера зазначив, що, за даними ЗМІ, вже подано звернення в Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ). За його словами, у разі винесення рішення на користь Власенка ЦВК виявиться "в дуже складній ситуації".
Голова ЦВК Володимир Шаповал також утримався від голосування з даного питання. Він пояснив, що нічого не має проти реєстрації депутата за списком Партії регіонів замість Веревського, але в проект рішення внесено пункт про реєстрацію Стаднійчука.
Голова ЦВК повідомив, що Стаднійчук подав документи для реєстрації народним депутатом, які у нього "викликають сумнів": при реєстрації кандидатом він зазначив, що обіймає посаду керуючого партнера адвокатського об'єднання "Богині", але в трудовій книжці про це не згадується.
В кінцевому підсумку за ухвалення рішення проголосувало 9 членів ЦВК, призначених за квотою провладної більшості, шість членів ЦВК утрималися.
Стаднійчук, 1980 року народження, керуючий партнер адвокатського об'єднання "Богині", безпартійний, поживає в селі Слобода-Шаргородська (Шаргородський р-н, Вінницька область), включений у список ВО "Батьківщина" під номером 65.
Нагадаємо, що 6 березня Вищий адміністративний суд України (ВАСУ) позбавив депутатських повноважень Власенка, задовольнивши позов голови Верховної Ради Володимира Рибака. Позов спікера парламенту аргументувався суміщенням Власенка депутатських повноважень та адвокатської діяльності.
5 березня ВАСУ позбавив депутатських повноважень члена фракції Партії регіонів Андрія Веревського.
Лідер фракції "Батьківщина" Арсеній Яценюк просив ЦВК не реєструвати нового депутата за списком партії до остаточного вирішення питання про позбавлення мандата Власенка. За його словами, у разі реєстрації нового народного депутата замість Власенка до рішення Конституційного суду і Європейського суду з прав людини може вийти так, що повноваження Власенка будуть відновлені, а на його місці вже буде інший депутат. !zn
Читайте також:
Опозиція поки не буде шукати заміну Власенку в Раді
Власенко спробує повернути мандат через Верховний суд
Центрвиборчком підтвердив, що Власенко більше не депутат: додаткових рішень Ради не потрібно