UA / RU
Підтримати ZN.ua

ЦВК опрацювала майже 89% протоколів: на бюджетне фінансування претендують 11 партій

За "Слугу народу" проголосували понад 43% виборців, що взяли участь у виборах.

До вечора понеділка, 22 липня, Центральна виборча комісія орацювала 88,66% протоколів. Попередні результати виборів відповідають результатам екзит-полів, оприлюднених після закриття виборчий дільниць у день голосування.

За пропрезидентську партію "Слуга народу" проголосували понад 5,5 млн або 43,03% виборців.

На другому місці – проросійська "Опозиційна платформа – За життя" Віктора Медведчука і Юрія Бойка з 12,92% голосів. За неї проголосували понад 1 млн 655 тисяч осіб.

"Европейська Солідарність" Петра Порошенка заручилася підтримкою більш ніж 1 млн виборців і отримала 8,22%.

На четвертому місці "Батьківщина" Юлії Тимошенко з більш ніж 1 млн або 8,18% голосів.

Прохідний бар'єр також долає "Голос" Святослава Вакарчука з результатом 5,97%. За цю партію віддали свій голос понад 764 тисяч українців.

"Радикальна партія Олега Ляшка", "Сила і Честь", "Опозиційний блок", "Українська стратегія Гройсмана", "Партія Шарія" і "Свобода" до парламенту не проходять. Однак, отримавши більше 2% голосів виборців, вони зможуть претендувати на бюджетне фінансування своєї статутної діяльності.

У неділю, 21 липня, в Україні відбулися дострокові вибори до Верховної Ради. Вони проходили за змішаною системою: 225 парламентаріїв обираються за закритими партійними списками, 199 – в одномандатних мажоритарних округах. Свої партійні списки у ЦВК зареєстрували 22 партії. У 26 одномандатних округах в анексованому Криму та окупованих районах Донецької та Луганської областей вибори не проводилися.

Екзит-поли свідчать, що у парламент проходять п'ять партій. За даними Національного екзит-полу, "Слуга народу" отримала 44,2%. "Опозиційна платформа - За життя" - 11,4%, "Європейська солідарність" – 8,8%, "Батьківщина" – 7,5%, "Голос" – 6,5%.

При цьому висока ймовірність формування "Слугою народу" однопартійної більшості: її кандидати-мажоритарники лідирують у більшості одномандатних округів.

Зазначимо, що на позачергових виборах була зафіксована низька явка: за даними ЦВК, на дільниці прийшли менше 50% виборців.

Слідкуйте за перебігом голосування разом із DT.UA "Дострокові парламентські вибори: як голосують українці".