На 13 квітня Центральна виборча комісія зареєструвала понад 2300 спостерігачів для роботи у другому турі виборів президента України.
Про це повідомила прес-служба Центрвиборчкому.
Спостерігачами на виборах президента України у другому турі будуть 63 громадянина США, 40 - Польщі, 16 - Словаччини, 15 - Франції, 13 - Німеччини, по п'ять осіб від Швеції, Литви, Чехії та Японії, по чотири - від Йорданії та Іспанії, по три - від Аргентини, Норвегії та Туреччини, по два громадянина Бельгії і Португалії, а також по одному з Азербайджану, Молдови і Швейцарії.
Як і в першому турі, російські спостерігачі не будуть присутні на виборах.
2169 офіційних спостерігачів зареєстровані від міжнародних організацій, зокрема, від Бюро демократичних інститутів і прав людини (ОБСЄ) – 813, Європейської мережі організацій зі спостереження за виборами – 384, Світового конгресу українців – 219, Міжнародної неурядової організації Canadem – 160, Парламентської асамблеї ОБСЄ – 118, Українського конгресового комітету Америки – 78.
Раніше ЦВК затвердила форму і текст виборчого бюлетеня до другого туру президентських виборів 2019 року, а також розподілила ефірний час для передвиборної агітації за рахунок і в межах державного бюджету.
Напередодні Центральна виборча комісія оголосила офіційні результати першого туру виборів президента України та призначила другий тур виборів голови держави на 21 квітня.
Жоден з кандидатів не зміг отримати підтримку абсолютної більшості виборців. Шоумен Володимир Зеленський отримав 30,24% голосів (понад 5,7 млн виборців), чинний голова держави Петро Порошенко - 15,95% (понад 3 млн).
Нагадаємо, 31 березня, відбувся перший тур виборів президента України. Для голосування на 199 територіальних округах в Україні і одному закордонному були відкриті майже 30 тисяч виборчих дільниць. Явка виборців склала 63,48%, у виборах взяли участь понад 18,5 мільйонів українців. На посаду голови держави претендували 39 кандидатів.
Докладніше про ставлення західних партнерів до виборів та кандидатів у президенти читайте в статті Тетяни Силіної "Аналіз кандидатів - версія Заходу" у тиж