UA / RU
Підтримати ZN.ua

Cуд заборонив ще одну проросійську партію із списку Мін'юсту

Також сьогодні суд розглядатиме справу про заборону партії “Справедливості та розвитку”.

Восьмий апеляційний адміністративний суд у місті Львові  13 червня заборонив діяльність партії “Соціалісти”, яку у списку Ради національної безпеки та оборони та Міністерства юстиції України визначено як проросійську, повідомили журналісти руху ЧЕСНО.

Майно партії “Соціалісти” та всіх її осередків, згідно з рішенням суду, передається державі. Щоправда саме рішення суду ще може бути оскаржене у Верховному Суді.

Партію «Соціалісти»  зареєстрували у серпні 2014 року під назвою “Робітників, селян, інтелігенції України”. Актуальну назву “Соціалісти” партія отримала у лютому 2015 року. На той момент керівником “Соціалістів” був Василь Цушко, який в уряді Азарова спочатку був міністром економіки (2010), а згодом очолив Антимонопольний комітет України (2010–2014). У 2006–2007 роках Василь Цушко був міністром МВС в уряді Віктора Януковича. Починаючи з 1994 року Цушко кілька разів обирався до парламенту від Соціалістичної партії України.

На виборах 2015 року партія висувала кандидатів до обласних центрів та обласних рад у більшості регіонів країни, втім, до жодної ради не пройшла.

Риторика представників партії всі ці роки була приблизно однакова — акцент на «проєвропейськості», гасла за все хороше і проти всього поганого та критика влади (і Порошенка, і Зеленського).

Про Росію представники партії висловлювалися досить специфічно, зокрема в 2015 році критикували українську владу за невиконання Мінських угод, ізоляцію Донбасу та небажання проводити прямі переговори з “адміністративною владою” на Донбасі. Про відповідальність Росії за війну не згадували.

Також сьогодні суд розглядатиме справу про заборону партії “Справедливості та розвитку”.

Читайте також: Суд заборонив партію “Опозиційний блок”

Нагадаємо, 20 березня президент Володимир Зеленський підписав рішення Ради національної безпеки, яким на час війни призупинено діяльність 11 політичних партій.

Згодом, 14 травня, президент підписав Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо заборони політичних партій». Документ розширює перелік підстав для заборони політичної партії через суд. Зокрема підставою є виправдовування, визнання правомірним або заперечення збройної агресії проти України.

Наразі Мін’юст подав позови про заборону 12 партій: “Опозиційна платформа — За життя”, “Опозиційний блок”, "Партія Шарія", "Наші", "Ліва опозиція", "Союз лівих сил", "Держава", "Прогресивна соціалістична партія України", "Соціалістична партія України", "Соціалісти", "Блок Володимира Сальдо", “Русь єдина”.