UA / RU
Підтримати ZN.ua

Чубаров закликав кримчан не панікувати через зміну закону про громадянство

Президентський законопроект, яким передбачено нові підстави для втрати громадянства, буде доопрацьований Верховною Радою.

Народний депутат від "Блоку Петра Порошенко" і голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров запевнив, що запропоновані президентом зміни до закону про громадянство будуть доопрацьовані під час проходження парламентських процедур.

Чубаров зазначив, що деякі положення президентського законопроекту можуть викликати обґрунтоване занепокоєння у громадян, які проживають в окупованому Криму.

"Йдеться про те, що підставами для втрати громадянства України можуть стати дії, вчинені людиною в результаті примусу з боку окупантів. Наприклад, обов'язковий призов російськими окупантами на строкову службу. Або участь під страхом звільнення з роботи у незаконних виборах, проведених російською окупаційною адміністрацією", - написав Чубаров на своїй сторінці у facebook у п'ятницю ввечері, 20 квітня.

Разом із тим він підкреслив, що підстав для паніки немає, і висловив упевненість, що при розгляді даного законопроекту в парламентських комітетах та сесійній залі всі запропоновані норми будуть приведені у відповідність з принциповими підходами держави, визначеними у чинному законі України "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України".

"У роботі комітету Верховної Ради України з прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин, який визначено головним при розгляді даного законопроекту, практикується широка участь правозахисників та представників громадських організацій", - додав голова Меджлісу.

Нагадаємо, 19 квітня президент України Петро Порошенко вніс у Верховну Раду законопроект №8297 внесення змін у закон "Про громадянство України" . Згідно з законопроектом, не можна вважати добровільним набуттям іншого громадянства "набуття громадянства Російської Федерації у результаті вчинення протиправних і несумлінних дій на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя окупаційною адміністрацією Російської Федерації ".

У той же час, цей виняток не поширюється на громадян України, які скористалися виборчим чи іншим правом, наданим їм іноземним громадянством, або виконували обов'язки, покладені на них іноземним громадянством. Додатковою підставою для втрати українського громадянства є використання повнолітньою особою паспортного документа іноземної держави під час перетину українського кордону.