UA / RU
Підтримати ZN.ua

Чубаров перевів Меджліс у надзвичайний режим роботи та переніс його офіс до Києва

Меджліс кримськотатарського народу продовжить свою роботу, незважаючи на рішення окупаційної влади РФ у Криму.

Голова Меджлісу Кримських татар Рефат Чубаров перевів його роботу в режим надзвичайного стану та переніс його центральний офіс до Києва. Дане рішення кримськотатарський лідер ухвалив у зв'язку з офіційною забороною Меджлісу окупаційною владою Криму.

"Я, як голова Меджлісу кримськотатарського народу... видав розпорядження голови Меджлісу кримськотатарського народу про введення надзвичайного стану діяльності органів національного самоврядування кримськотатарського народу в умовах тимчасової російської окупації Криму", - заявив Чубаров в ході прес-конференції 26 квітня.

Згідно із затвердженими Чубаровим пунктами Надзвичайного положення від 19 лютого 2016 року, центральний офіс Меджлісу продовжить свою роботу в Києві. Крім цього, в надзвичайний режим роботи буде переведено Курултай кримськотатарського народу.

Читайте також: Меджлісу передали матеріали справи про його заборону за три дні до суду

Як повідомлялося раніше, 26 квітня "Верховний суд Криму" визнав громадське об'єднання Меджліс кримськотатарського народу екстремістською організацією та заборонив його діяльність в Росії та в анексованомуКриму.

13 квітня так званий "прокурор" Криму Наталія Поклонська винесла припис про призупинення діяльності Меджлісу кримськотатарського народу. Це рішення практично повністю заблокувало роботу представницького органу кримських татар. Кількома днями пізніше, 18 квітня, Мін'юст РФ також оголосив Меджліс "екстремістською організацією".

У зв'язку з цією ситуацією, Верховна Рада звернулася до ООН та міжнародних організацій, аби дати діям російської влади відповідну оцінку. Спікер Ради Андрій Парубій назвав факт заборони "проявом російського фашизму".

Після анексії Криму Російською Федерацією на півострові почалися викрадення кримських татар. Про порушення прав кримських татар говорив також міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу. Він заявив, що Росія не виконала жодної обіцянки поліпшити становище кримських татар. Разом з тим, в січні 2015 року кримські татари звернулися в ООН з проханням не допустити їх знищення.У заяві йдеться, зокрема, про випадки викрадення кримських татар і порушення їх прав: "В результаті чергового захоплення Криму корінне населення