UA / RU
Підтримати ZN.ua

Чотири з семи кроків виконані: ЗМІ дізналися, як Єврокомісія оцінює прогрес України на шляху до ЄС

Частина критеріїв супроводжується рекомендаціями щодо подальшого виконання.

Єврокомісія вважає повністю виконаними чотири з семи критеріїв, що супроводжували надання Україні статусу кандидата на вступ до ЄС. Про це повідомляє «Радіо Свобода», посилаючись на внутрішній документ Єврокомісії.

Читайте також: Зеленський про початок переговорів про вступ в ЄС: Робимо все, аби рішення ухвалили цього року

Зокрема, за даними ЗМІ, ЄК вважає завершеним виконання таких критеріїв:

Інші три критерії супроводжуються рекомендаціями щодо подальшої реалізації від ЄК.

Не завершеним повністю вважається подальше посилення боротьби з корупцією. Зокрема, у межах цієї рекомендації ЄК очікувала призначення нового глави Спеціалізованої антикорупційної прокуратури та директора НАБУ.

Читайте також: Опитування: Для більшості українців найбільший пріоритет серед реформ – це боротьба з корупцією

«Україна все ж повинна прийняти закон про збільшення штатного розкладу НАБУ та вилучити із закону про запобігання корупції норми, які обмежують повноваження НАЗК продовженням перевірки активів, які вже пройшли процес перевірки, та обмеження повноважень НАЗК щодо перевірки майна, придбаного декларантами до вступу на державну службу», - йдеться у документі.

Що стосується обмеження впливу олігархів, у документі зазначається, що Києву все-таки варто схвалити закон про лобіювання відповідно до стандартів блоку.

Щодо частини реформи законодавства про нацменшини, ЄК вважає, що виконані не всі з рекомендацій Венеційської комісії.

Також вказується на важливості впровадження решти зауважень, які згадуються у висновків ЄК від червня та жовтня 2023 року, зокрема шляхом змін до законів про державну мову, ЗМІ та освіту.

Читайте також: Ми очікуємо політичного рішення щодо початку переговорів про вступ України до ЄС уже цього року - Зеленський

Очікується, що 8 листопада Єврокомісія опублікує звіт з оцінкою прогресу України на шляху до ЄС. ЗМІ повідомляли, що блок, ймовірно, підтримає початок переговорів про вступ з Україною та Молдовою, а Грузія отримає статус кандидата, але «з певними умовами».

Українська влада сподівається, що Україні вдасться пройти процес вступних переговорів з Євросоюзом швидко. Водночас очільники європейських інституцій стримано висловлюються щодо часових рамок вступу, підкреслюючи, що процедура не передбачає чітких хронологічних меж різних етапів, а швидкість приєднання залежить від заслуг — темпів і якості реформ країни-кандидата.

Читайте також: Віцепрем’єр пояснила, як євроінтеграція України впливає на вступ інших країн в ЄС

Чи почуємо ми наступного тижня добрі новини з Брюсселя? Чого буде більше у звіті ЄК щодо прогресу України на євроінтеграційному шляху — меду чи дьогтю? Чи не загальмують української євроінтеграції Угорщина та Словаччина з їхніми проросійськими лідерами? Про все це — в інтерв’ю «Від рішень по Україні залежить увесь процес розширення ЄС» з віце-прем'єр-міністром з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольгою Стефанішиною редакторки міжнародного відділу ZN.UA Тетяни Силіної.