До 22 травня 2015 році, майже через рік після підписання угоди про асоціацію між Україною та ЄС (від 27 червня 2014 року), повністю завершили процес ратифікації документа 18 країн, включаючи саму Україну.
Угоду ратифікували: Болгарія, Великобританія, Угорщина, Данія, Ірландія, Латвія, Литва, Люксембург, Мальта, Польща, Румунія, Словаччина, Фінляндія, Хорватія, Швеція, Естонія, Іспанія, а також Україна.
Ще дві країни - Німеччина і Словенія, також завершили процес ратифікації, проте технічно ще не передали документи в Брюссель.
Чотири держави ЄС, а саме Франція, Бельгія, Чехія та Нідерланди, поки провели ратифікацію в одній з палат парламенту, причому ратифікація в Чехії у другій палаті була зірвана чеськими комуністами, і чергове слухання може бути можливо не раніше червня 2015 року.
Нарешті, залишаються три країни, які навіть не починали процес ратифікації угоди з Україною: це Австрія, Італія, Греція і Кіпр.
"Є підстави вважати, що частина з них гальмує процес свідомо", - повідомляє "Європейська правда" з посиланням на джерела в МЗС.
Сам Порошенко також згадав про чотири проблемні країни на саміті в Ризі, зазначивши, що "тільки від чотирьох країн ми чекаємо рішучих кроків щодо ратифікації угоди".
Як зазначає видання, ці країни традиційно є найбільш схильними до російського впливу в ЄС. Більше того, напередодні повідомлялося, що саме Росія змушує Кіпр затягувати угоду про асоціацію.
Під час візиту в Україну прем'єр-міністра Італії Маттео Ренці більше двох місяців тому Порошенко закликав Італію почати процес ратифікації.