UA / RU
Підтримати ZN.ua

Чому розрив дипломатичних відносин з Іраном не матиме жодного ефекту – пояснення експерта

Навіть цей крок не зупинить Тегеран від тісної співпраці з Москвою.

Розрив дипломатичних відносин з Іраном не принесе Україні відчутних результатів та не зупинить Тегеран від поставок зброї Росії, пише у статті «Чим відповість Україна на поставки Іраном ракет Путіну» оглядач відділу міжнародної політики Володимир Кравченко.

Автор нагадує, що в  травні 2023 року Україна запровадила санкції проти Ірану на пів століття за поставку до РФ дронів-камікадзе, ввівши повну заборону на торговельні операції, транзит ресурсів, польоти й перевезення на території України та заборонивши виведення капіталу резидентами Ірану та багато іншого. Однак після роздумів Тегеран все одно погодився на поставку балістичних ракет Росії.

Розрив дипломатичних відносин виглядає логічним кроком у цій ситуації, але торгово-економічних відносин між державами як таких уже немає, тому такі заходи Києва для Тегерана будуть ледь помітними.

«Для посилення результату покарання співучасника агресії Росії наша країна має взаємодіяти з західними й близькосхідними партнерами. На жаль, тут у Києва мало союзників, здатних на рішучі кроки», - зазначає Кравченко.

Читайте також: Контракт на постачання Іраном ракет до Росії був підписаний ще наприкінці 2023 року — Міністерство фінансів США

9 вересня МЗС України викликало тимчасового повіреного у справах Ісламської Республіки Іран в Україні Шахріяра Амузегара. Українські дипломати в жорсткій формі висловили попередження Ірану про те, що у випадку підтвердження факту постачання балістичних ракет державі-агресору це буде мати “руйнівні та непоправні наслідки для українсько-іранських двосторонніх відносин”.

Згодом лані про поставки підтвердили і у Євросоюзі, і у США, пригрозивши Тегерану новими санкціями. Як зазначають експерти, мова йде про дві сотні ракет Ababil та Fath-360.