UA / RU
Підтримати ZN.ua

Чого очікувати Україні від саміту НАТО у 2024 році – представниця США в альянсі Сміт

Посол зауважила, що в Альянсі «не знають, в якому стані буде війна» на той момент

Посол Джуліанна Сміт, постійний представник США при НАТО розповіла, на що може розраховувати Україна на ювілейному саміті у Вашингтоні у липні 2024 року, присвяченому 75-річчю Організації. 

«Перш за все, я б сказала, що наша мета полягає в тому, щоб відсвяткувати і привітати численні досягнення Альянсу за багато десятиліть. Але ми також, очевидно, будемо зосереджені на наших друзях в Україні. Ми не знаємо, в якому стані буде війна, але ми змогли привітати президента Зеленського на саміті минулого літа, і я очікую, що члени Альянсу будуть дуже зацікавлені в тому, щоб зробити це знову і шукати шляхи для того, щоб Альянс продовжував підтримувати Україну в її боротьбі за витіснення Росії зі своєї території, а також для зміцнення відносин України з Альянсом», – сказала Сміт під час брифінгу 20 грудня у Азійсько-Тихоокеанському медіа-хабі Державного департаменту США. 

Читайте також: НАТО — це найпотужніший варіант для України, але нас не запрошують в альянс — Зеленський

За словами Сміт, саміт у Вашингтоні буде «чудовою нагодою» подивитися в майбутнє та забезпечити Альянс спроможністю реагувати на майбутні виклики, такі як «кібернетика, космос, нові і проривні технології», а також «зосередити нашу увагу на наших друзях в Україні і гарантувати, що вони і надалі відчуватимуть єдність і рішучість, які існують в Альянсі, і надалі підтримуватимуть їх». 

Нагадаємо, колишній міністр закордонних справ Павло Клімкін заявив, що навіть якщо США та Німеччині погодяться на вступ України в НАТО, це нічого не вирішить, бо в Альянсі є багато «чудіків» які не підтримують членство нашої держави. 

Раніше проросійський прем'єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо заявив, що має намір блокувати потенційне рішення про вступ України в Північноатлантичний Альянс, оскільки вважає це «початком Третьої світової війни».

Читайте також: Дуда: Членство України в НАТО є надзвичайно важливим для Польщі

Від Банкової досить часто доводиться чути, що готуються угоди про «гарантії безпеки» України з найближчими міжнародними партнерами. Однак, судячи з наявної у ZN.UA інформації, наші партнери мають намір брати на себе якнайменше зобов’язань. І в міру підготовки документи вихолощуються, формулювання в них стають дедалі загальнішими. Про те, чого слід очікувати від майбутніх угод про «гарантії безпеки», пише оглядач відділу міжнародної політики «Дзеркала тижня» Володимир Кравченко у статті «Безпека без гарантій? Що насправді пропонує Україні Захід» на ZN.UA.