UA / RU
Підтримати ZN.ua

Члени Венеціанської комісії приїхали в Україну для оцінки судової реформи

Секретар комісії Томас Маркрет запевнив, що їхнє завдання – забезпечити незалежність судової влади.

Члени Венеціанської комісії прибули до України для оцінки судової реформи та поспілкувалися із представниками Вищої ради правосуддя, передає Судова влада. Зустріч відбулася напередодні, 11 листопада.

Секретар Венеціанської комісії Томас Маркет зауважив, що делегація прибула для того, аби особисто почути думки різних представників правової системи України щодо Закону "Про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" та деяких законів України щодо діяльності органів суддівського врядування". Також представники Комісії хочуть з'ясувати, чи реально виконати нововведення документу та чи відбулися належні консультації парламентарів з органом суддівського врядування тощо.

"Ми є представниками двох інституцій, які дійсно мають єдине завдання – забезпечити незалежність судової влади", – зазначив Томас Маркерт.

У свою чергу голова Вищої ради правосуддя Андрій Овсієнко заявив про те, що ВРП надала обов'язковий для розгляду Верховною Радою консультативний висновок до законопроекту № 1008, який передали членам Венеціанської комісії для ознайомлення. За його словами, наразі у Вищої ради правосуддя є закон, "який є обов'язковим для виконання, тому напрацьовує кроки для його реалізації".

Зазначимо, що Венеціанська комісія також мала надати висновок щодо закону України про функціонування української мови як державної. Верховна Рада ухвалила відповідний документ у квітні поточного року.

Як повідомлялося, 16 жовтня Верховна Рада підтримала у другому читанні президентський законопроект №1088. При цьому депутати проігнорували заяви західних послів і генерального секретаря Ради Європи Марії Пейчинович-Бурич, які жорстко розкритикували окремі положення законопроєкту.

Дипломати вказали на безглуздість і неефективність скорочення з 200 до 100 суддів Верховного суду, розпуску діючого складу і повторного набору ВСУ. А також на необґрунтованість підпорядкування Вищої кваліфікаційної комісії суддів нереформированій Вищій ради правосуддя. Проєкт Зеленського також передбачає розпуск ВККС і скорочення її членів з 16 до 12. Рада Європи висловила готовність допомогти Україні в реформуванні судової системи.

Напередодні голосування посли ЄС, Британії, Канади і Німеччини ще раз звернулися до спікера Верховної Ради Дмитра Разумкова із закликом не ухвалювати законопроект, не отримавши позитивної оцінки Венеціанської комісії.

Зазначимо, що під час розгляду законопроект №1088 у другому читанні за нього не голосувала жодна фракція, крім "Слуги народу".